× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2 تهران،رسول کشت‌پور شهردار منطقه 2، درباره جزئیات پروژه‌هایی که قرار است روز شنبه بیست و نهم تیرماه، با حضور شهردار تهران افتتاح شود، گفت: پروژه اول یک مرکز تخصصی بازیافت پسماند خشک است. این مرکز دارای خط پردازش و تصفیه پسماند خشک است […]

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2 تهران،رسول کشت‌پور شهردار منطقه 2، درباره جزئیات پروژه‌هایی که قرار است روز شنبه بیست و نهم تیرماه، با حضور شهردار تهران افتتاح شود، گفت: پروژه اول یک مرکز تخصصی بازیافت پسماند خشک است. این مرکز دارای خط پردازش و تصفیه پسماند خشک است و به‌صورت نیمه مکانیزه عمل می‌کند. تعدادی از زنان سرپرست خانوار در این مرکز مشغول به‌کار هستند.

وی ادامه داد: این مرکز، قابلیت ۵۰ تن پسماند ورودی را به‌صورت نیمه مکانیزه دارد که طی فرایندی تخصصی این پسماند جداسازی و بسته بندی می‌شود. مساحت زمین ۲۵۰۰ مترمربع و زیربنای آن ۲۲۰۰متر مربع است.

کشت پور با اشاره به وجه تمایز این مرکز با سایر مراکز گفت: یکی از ویژگی‌های این مرکز ایجاد اتاق مانیتورینگ است. در این پروژه بحث RFID هم اهمیت پیدا می‌کند؛ RFID تگ‌هایی هستند که روی مخازن ما نصب شده‌اند، به این صورت که شهروندان می‌توانند به واسطه‌ی این تگ‌ها و گوشی‌های هوشمند با ما ارتباط برقرار کنند. از سوی دیگر، ماشین‌های پسماند خشک و تر به واسطه‌ی دستگاه‌های GPS نصب شده روی آن‌ها از طریق اتاق مانیتورنیگ کنترل می‌شوند.

شهردار منطقه۲ در ادامه به دستگاه خوددریافت پسماند خشک نیز پرداخت و تصریح کرد: ۲عدد از این دستگاه برای اولین‌بار در فروشگاه شهروند بهرود نصب شده است. در این شیوه، شهروند بطری خالی را داخل دستگاه قرار می‌دهد و طی توافقی که با فروشگاه شهروند شده قبض دریافت می‌کند. در نهایت با تحویل این قبض‌ها می‌تواند تخفیف دریافت کند.

کشت‌پور از پروژه‌ی دیگری نیز با محوریت تعویض و نوسازی ۴۱۰۰ مخزن پسماند در نواحی ۹گانه منطقه۲ سخن به‌میان آورد و گفت: پروژه‌ی دیگر پارک حشرات غول‌پیکر و خزندگان است. این پارک به صورت مشارکتی در زمینی به مساحت ۸۶۰ متر طراحی و احداث شده است.

همچنین پل عابر پیاده‌ مکانیزه در تقاطع بلوار فرحزادی و یادگار امام(ره) را به‌درخواست شهروندان احداث کرده‌ایم که روز شنبه با حضور شهردار تهران افتتاح می‌شود.

شهردار منطقه۲ تاکید کرد که پروژه‌های مذکور با شعار «منطقه۲ منطقه هوشمند» اجرا می‌شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد