× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار تهران گفت: پلاسکو اگر تا الان هم پیشرفتی داشته به خاطر همکاری شهرداری بوده است، اما طبیعی است که هر ساختمانی برای ساخت نیاز به پروانه دارد تا اگر اتفاقی حادث شد، فردی باشد که مسئولیت‌ها را بپذیرد. دوستانمان در بنیاد در پاسخ به مواردی که شهرداری منطقه مطرح کرده، به یکی از مصوبات استانداری […]

شهردار تهران گفت: پلاسکو اگر تا الان هم پیشرفتی داشته به خاطر همکاری شهرداری بوده است، اما طبیعی است که هر ساختمانی برای ساخت نیاز به پروانه دارد تا اگر اتفاقی حادث شد، فردی باشد که مسئولیت‌ها را بپذیرد. دوستانمان در بنیاد در پاسخ به مواردی که شهرداری منطقه مطرح کرده، به یکی از مصوبات استانداری اشاره می‌کنند که با احترام باید بگویم مصوبات استانداری نمی‌تواند فراتر از قانون باشد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه اولین همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری که در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به این‌که در کنار این همایش نشستی نیز با مجمع کلان‌شهرهای کشور داشتیم، گفت: امروز در این همایش موضوع حیاتی و مهم بهره‌وری مطرح شد که در تمام ساحت‌های کشور اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد؛ به ویژه در اداره امور شهرها که استفاده بهتر از بودجه مردم در آن موضوعیت فراوانی دارد.

شهردار تهران تاکید کرد: در این همایش درمورد تجربیات جهانی نیز بحث شد و من هم اشاره کردم که مدت‌ها پیش از این، ایران در زمینه بهره‌وری حرف‌های زیادی برای گفتن داشت؛ در این مورد مثال قنات‌ها را مطرح کردم که نشانه استفاده بهینه از آب در یک سرزمین خشک بود. این نگاه و رویکرد مهمی است که انگار در مدیریت کشور به فراموشی سپرده‌ایم. باید کاری کنیم که با همین درآمدهای محدود به حداکثر بهره‌وری دست پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: مثلا در بعضی از نقاط جهان زباله را به‌جای هر شب، هفته‌ای یک بار جمع‌آوری می‌کنند که البته این کار به تدارکات و مقدماتی نیز نیاز دارد؛ همکارانم در حوزه پسماند و وزارت کشور مقدمات افزایش بهره‌وری در کاهش و مدیریت پسماند را فراهم می‌کنند.

حناچی در بخش دیگری از اظهارات خود درمورد استخدام‌ها در شهرداری تهران گفت: هنوز کار گسترده‌ای در زمینه استخدام‌ها و قراردادها انجام نداده‌ایم و اگر کاری کنیم قطعا از طریق فراخوان انجام می‌دهیم؛ اگر هم مواردی بوده، براساس ضرورت و کاملا محدود بوده است. واقعیت این است که موضوع نیروی انسانی از معضلات جدی شهرداری‌های کشور است.

وی درباره گمانه‌زنی‌ها درخصوص تعدیل نیرو در شهرداری تهران نیز عنوان کرد: نیروی انسانی یکی از مسائل مهم شهرداریست، اما هنوز به جمع‌بندی روشن و نهایی در این مورد نرسیده‌ایم که چطور باید با موضوع مواجه شویم.

شهردار تهران همچنین درباره آلودگی هوای امروز پایتخت گفت: امروز در شرایط هشدار بودیم که مدارس نیز به همین خاطر تعطیل شدند.

حناچی در ادامه به موضوع پلاسکو پرداخت و تصریح کرد: پلاسکو اگر تا الان هم پیشرفتی داشته به خاطر همکاری شهرداری بوده است، اما طبیعی است که هر ساختمانی برای ساخت نیاز به پروانه دارد تا اگر اتفاقی حادث شد، فردی باشد که مسئولیت‌ها را بپذیرد. دوستانمان در بنیاد در پاسخ به مواردی که شهرداری منطقه مطرح کرده، به یکی از مصوبات استانداری اشاره می‌کنند که با احترام باید بگویم مصوبات استانداری نمی‌تواند فراتر از قانون باشد.

شهردار تهران در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درمورد گود برج میلاد گفت: گود برج میلاد یکی از گودهای پرخطر است و در شرایطی که به عنوان یک پروژه سرمایه‌گذاری دست ناجا بود، مدیریت آن به شکل ایده‌آل امکان نداشت، اما حالا که از دوستانمان در ناجا تحویل گرفتیم به‌زودی به آن رسیدگی می‌کنیم.

حناچی در پاسخ به پرسشی درباره آرامستان‌های پایتخت نیز عنوان کرد: آرامستان‌ها چند بعد دارند؛ تعدادی از آن‌ها داخل شهر هستند و در حال حاضر موجوداند. دیگری هم بحث ظرفیت محدود بهشت‌زهرا (س) است که باید درمورد آن مکان‌یابی و امکان‌سنجی‌های لازم صورت پذیرد. از آن‌جا که بعد دوم ارتباط مستقیم با حمل‌ونقل و شهرسازی دارد، باید مطالعات و گفت‌وگوها و بررسی‌های تخصصی بیشتری درمورد آن انجام دهیم.

شهردار تهران در پایان ضمن تاکید بر این‌که شهرداری تهران همواره از موسسات نوآوری حمایت می‌کند، خاطرنشان کرد: در این مورد لایحه‌ای نیز به شورای‌شهر فرستاده‌ایم تا چارچوب قانونی آن مستحکم شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد