× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران، در حاشیه برنامه تهران گردی و حضور در خیابان لاله زار در جمع خبرنگاران گفت: ساماندهی خیابان لاله زار در طرح تفصیلی شهرداری تهران دیده شده است. واقعیت این است که خیابان لاله زار، میدان امام خمینی (ره)، خیابان باب همایون، خیابان داور […]

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران، در حاشیه برنامه تهران گردی و حضور در خیابان لاله زار در جمع خبرنگاران گفت: ساماندهی خیابان لاله زار در طرح تفصیلی شهرداری تهران دیده شده است. واقعیت این است که خیابان لاله زار، میدان امام خمینی (ره)، خیابان باب همایون، خیابان داور و بازار پهنه فرهنگی مرکز تهران محسوب می شوند و به همین دلیل به دنبال احیای ظرفیت فرهنگی این مناطق هستیم.

وی با بیان اینکه خیابان لاله زار قدیمی ترین خیابان تهران است و قدمت آن به دوره قاجار می‌رسد، ادامه داد: در ابتدا به دنبال تشویق کسبه و ساکنان خیابان برای مرمت ساختمان ها به سبک قدیم هستیم. همچنین شهرداری تهران می کوشد پیاده‌روهای این خیابان را بهسازی کند، البته در این مورد تاکید بر این است که مشکلی برای کسبه محل ایجاد نشود.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه هدف ما این است تا ظرفیت های فرهنگی خیابان لاله زار را فعال کنیم، تصریح کرد: خیابان استقلال استانبول که شبیه خیابان لاله زار تهران است، در استانبول موتور محرکه ی اقتصاد فرهنگی برای شهر محسوب می شود. ما هم به دنبال ایجاد چنین ظرفیتی برای خیابان لاله‌زار هستیم. در همین راستا، ابتدا بهسازی کف پیاده رو و حذف عوامل بصری نامتناسب با شرایط فرهنگی خیابان در دستور کار قرار دارد. شهرداری برای این اقدامات هزینه زیادی صرف نمی کند چراکه بیشتر این فعالیت ها به وسیله مالکین محل انجام می شود.

حناچی در پاسخ به این سوال که آیا انجام این اقدامات مشکل تردد ایجاد نخواهد کرد، گفت: به هر حال زمانی که کاربری خیابان را فرهنگی کنیم، در تردد خودروها تغییراتی ایجاد خواهد شد، البته تلاش می کنیم این موضوع را حل کنیم. شاید پس از اجرای این طرح خودروهای کم تری امکان تردد در این خیابان را داشته باشند اما همه این موارد با هماهنگی اصناف و کسبه اجرا خواهد شد.

وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا در پهنه لاله زار، ساختمان و سینمای جدیدی افتتاح خواهد شد، عنوان کرد: اجازه دهید این کار انجام شود، بعد آن را اعلام می‌کنیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد