× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران، در ابتدا بازدیدی از پهنه فرهنگی رودکی داشت؛ پروژه ای که قرار است با اجرای آن پیاده راهی مقابل تالار وحدت ایجاد شود. این پروژه هم اکنون در حال اجراست. در ادامه شهردار تهران به «کافه مارکوف» در خیابان خارک در کوچه شهرود […]

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران، در ابتدا بازدیدی از پهنه فرهنگی رودکی داشت؛ پروژه ای که قرار است با اجرای آن پیاده راهی مقابل تالار وحدت ایجاد شود. این پروژه هم اکنون در حال اجراست.

در ادامه شهردار تهران به «کافه مارکوف» در خیابان خارک در کوچه شهرود رفت و در حاشیه بازدید از کافه، تاسیس این مکان را تجربه ای موفق دانست و گفت: سیاست شورا و شهرداری در زمینه اقتصاد، فرهنگی و مبتنی بر این است که خانه ها و ساختمان های قدیمی که ارزش میراثی دارند تبدیل به کافه موزه و گالری شوند. با این اقدام، تحرکی در حوزه اقتصاد فرهنگی ایجاد می شود چراکه این اماکن قابلیت بالایی در جذب گردشگر دارند.

شهردار تهران افزود: مدیریت شهری از فعالیت سرمایه گذاران در این زمینه استقبال و حمایت می کند. شاید در گذشته تلاش بر این بود تا این ساختمان ها به مراکز تجاری تبدیل شوند، اما ما می خواهیم این اماکن بیشتر کاربرد فرهنگی داشته باشند و پتانسیل های فرهنگی شهر را با این خانه ها افزایش دهیم.

شهردار تهران در ادامه از ساختمان در حال ساخت «منشی باشی» در خیابان نوفل لوشاتو بازدید کرد و پس از آن به خیابان لاله زار رفت و با کسبه و اهالی محل گفتگو کرد.

در این تهران گردی شهرداران مناطق ۱۱ و ۱۲، برزین ضرغامی رئیس سازمان زیباسازی، محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و غلامحسین محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، پیروز حناچی را همراهی می کنند.

همچنین، در حاشیه بازدید شهردار تهران از ساختمان «منشی باشی» گروه تهران گردی احمد مسجد جامعی نیز به این گروه پیوستند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد