× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز اول مرداد ماه 98 به همراه عبدالرضا گلپایگانی” معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران” ،دکتر برزین ضرغامی” مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران” و برخی از مدیران شهری از آخرین اقدامات انجام شده برای مرمت خانه اتحادیه و بازگشایی آن بازدید کرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط […]

پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز اول مرداد ماه 98 به همراه عبدالرضا گلپایگانی” معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران” ،دکتر برزین ضرغامی” مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران” و برخی از مدیران شهری از آخرین اقدامات انجام شده برای مرمت خانه اتحادیه و بازگشایی آن بازدید کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، خانه باغ اتحادیه یا خانه امین‌السلطان عمارتی مربوط به دوران قاجار است که در خیابان لاله‌زا تهران واقع شده و از دهه 70 موضوع تملک این خانه و مرمت آن مطرح بود. این خانه تاریخی به عنوان تنها بازمانده از خیابان لاله‌زار قدیم و یکی از با ارزش‌ترین معماری‌های دوره قاجار در سال 94 و با مصوبه شورای اسلامی شهر تهران توسط شهرداری تهران تملک و مرمت آن آغاز شد.

این خانه در حال حاضر دارای حدود 3500 متر بنای مسقف قدیمی و 6300 متر بنای مسقف جدید، 7 عمارت و همچنین حیاط حوض‌خانه و حمام است، که با مرمت‌های انجام شده،به زودی بازگشایی می شود. در حال حاضر آخرین اقدامات لازم برای افتتاح این بنا به انجام رسیده و بنا بر پیش بینی های انجام شده در شهریور ماه سال جاری به بهره‌برداری می رسد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد