× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار تهران از ارائه لایحه ایجاد فضای مناسب برای استارت آپ ها به شورای شهر در آینده ای نزدیک خبر داد.  به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران، صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح «سومین همایش و نمایشگاه شهر هوشمند» که با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، محسن هاشمی […]

شهردار تهران از ارائه لایحه ایجاد فضای مناسب برای استارت آپ ها به شورای شهر در آینده ای نزدیک خبر داد. 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران، صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح «سومین همایش و نمایشگاه شهر هوشمند» که با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای‌شهر، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و فعالان این عرصه در برج میلاد برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران با تاکید بر این‌که ما هر لحظه سرویس و خدمت جدیدی توسط استارتاپ ها در زمینه شهر هوشمند داریم، گفت: در دوره جدید نیز تلاش می کنیم تا شهرداری به عنوان یک شتاب دهنده اصلی فضایی را برای استارتاپ ها فراهم کند تا ارایه این خدمات توسط بخش خصوصی و نیروهای جوان تسهیل شود؛ این سرویس‌ها شرایط خدمت‌رسانی بهتری برای مردم ایجاد می کنند و از سفرهای غیرضروری شهری می‌کاهند. به زودی لایحه‌ای نیز تقدیم شورای‌شهر می شود تا خدمت به استارتاپ ها تسهیل شود.

وی درباره موانع به اشتراک‌گذاری بیگ‌دیتا (اطلاعات کلان) میان سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف نیز عنوان کرد: انتقال داده‌ها در همه کشورها در ابتدا با مقاومت‌هایی مواجه می شود؛ اما بعد که سرویس های مبتنی بر آن ها راه افتاد همگان درمی‌یابند که این امر به خدمت‌رسانی بیشتر منتهی می‌شود. در حال حاضر تمام تلاش ما بر این است که این داده‌ها را بیشتر در اختیار استارتاپ ها بگذاریم. مهم این است که اتفاقا در حال حاضر بسیاری از این داده‌ها از طریق همین استارتاپ ها و شرکت های خصوصی در اختیار دیگران قرار می گیرد.

حناچی همچنین درباره اینترنت پرسرعت فیبرنوری که در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار دارد، گفت: اکثر شرکت های دانش‌بنیان در این زمینه از فیبرهای نوری ما استفاده می کنند و هیچ منعی برای استفاده از آن ها وجود ندارد.

شهردار تهران در بخش دیگری از اظهارات خود عنوان کرد: وقتی سرویس های شهری از طریق تلفن همراه دریافت شود بسیاری از سفرهای بی‌مورد درون‌شهری حذف می شود و دیگر لازم نیست برای بسیاری از کارهای جزیی در سطح شهر تردد کنیم. مطمئنا یکی از تأثیرات این قبیل سرویس‌ها کاهش سفرهای درون‌شهری است.

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال قطع همکاری شهرداری با شرکت بیدود تاکید کرد: هیچ قطع همکاری‌ای با شرکت بیدود اتفاق نیفتاده است. این شرکت گزارش هایی تهیه کرد که براساس آن ها مشخص شد به نسبت سرمایه‌گذاری‌ این شرکت، چرخ اقتصادی‌اش نمی‌چرخد. بیدود یک شرکت خصوصی است که باید سودده باشد؛ تلاش می‌کنیم تا با انجام مذاکرات این شرکت را به عرصه سرویس‌رسانی برگردانیم.

پیروز حناچی در پایان خاطرنشان کرد: این عرصه، عرصه رقابت است و یکی از تبعات عرصه رقابتی نیز ارزان‌تر شدن سرویس‌هاست. اگر مردم ارزش خدمات را حس کنند، شرایط هم برای این سرویس‌ها بهتر می‌شود. ما خودمان این سرویس‌ها را به وجود نیاوردیم، اما بستر فعالیت را برایشان فراهم کردیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد