× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

پیروز حناچی شهردار تهران گفت: هفته دفاع مقدس یادآور بسیاری از خاطرات تلخ و شیرین دوره ای است که می توانست بزرگترین تهدید علیه کشور ما باشد اما با پایمردی جوانان و ایستادگی مردم اتفاقات بزرگی را برای کشورمان رقم زد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران، در همایش […]

پیروز حناچی شهردار تهران گفت: هفته دفاع مقدس یادآور بسیاری از خاطرات تلخ و شیرین دوره ای است که می توانست بزرگترین تهدید علیه کشور ما باشد اما با پایمردی جوانان و ایستادگی مردم اتفاقات بزرگی را برای کشورمان رقم زد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران، در همایش بزرگداشت روز جهانی صلح که عصر روز گذشته در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: امروز به مناسبت روز جهانی صلح در مکانی که شاید بخشی از خاطرات تلخ دوران معاصر ما را همراه دارد گرد هم آمده ایم، جنگ اساسا موضوعی نیست که باعث افتخار باشد و هیچ جنگی آبادانی با خود به همراه نیاورده است.

وی با بیان این که باغ موزه دفاع مقدس یادگار تلاش های کشور ما برای صلح است، ادامه داد: امسال یونسکو روز جهانی صلح را به اصلی ترین تهدید کره زمین یعنی گرمایش و پدیده جزایر گرمایی در کلانشهرها و گرمایش زمین اختصاص داده است، تغییراتی که ابعاد تاثیرگذاری آن بر این کره شناخته شده نیست و ما فعلا آثار اولیه آن را لمس کرده ایم.

حناچی با اشاره به ادبیات کهن ایران گفت: دراسکندرنامه و اقبال نامه آمده است که اسکندر به منطقه ای می رسد که می بیند گله ها، دشت ها و رمه ها رها شده اند و زندگی مردم هیچ قفل و بستی ندارد و آنجا اشارات جالبی به زندگی مردم در صلح و آرامش دارد.

شهردار تهران با ذکر اشعاری از اقبالنامه و اسکندر نامه تصریح کرد: این اشعار نشان می دهد که ما سرزمینی هستیم که همواره به دنبال صلح بوده ایم و اتفاقا این روز هم با آغاز هفته دفاع مقدس همراه است. هفته دفاع مقدس یادآور بسیاری از خاطرات تلخ و شیرین دوره ای است که می توانست بزرگترین تهدید علیه کشور ما باشد اما با پایمردی جوانان و ایستادگی مردم اتفاقات بزرگی را برای کشورمان رقم زد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد