× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رسول کشت پور شهردار منطقه۲ از ارائه ۳ لایحه پیشنهادی کسب درآمد های پایدار درشهرداری تهران به شورای اسلامی شهر تهران خبر داد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲ تهران، رسول کشت پور ضمن تاکید بر توسعه درآمد پایدار در شهرداری تهران و بامشارکت شهروندان گفت : این منطقه با […]

رسول کشت پور شهردار منطقه۲ از ارائه ۳ لایحه پیشنهادی کسب درآمد های پایدار درشهرداری تهران به شورای اسلامی شهر تهران خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲ تهران، رسول کشت پور ضمن تاکید بر توسعه درآمد پایدار در شهرداری تهران و بامشارکت شهروندان گفت : این منطقه با ارائه لوایح پیشنهادی در زمینه بخشودگی قسمتی از مبلغ تاخیری تادیه اقساط که در یکی دوسال اخیر با توجه به افزایش قیمت ها برای شهروندان بسیارقابل ملاحظه شده است و مشکلات حقوقی برای آنها بوجود آورده به شورای اسلامی شهر تهران درخواست بخشودگی قسمتی از این بدهی ها برای تسهیل پرداخت عوارض توسط شهروندان را دارد .

کشت پور افزود: بازنگری نحوه تقسیط بدهی عوارض ساختمانی که مبلغ پیش پرداخت آن ثابت وعموما برای شهروندان بسیار بالا است به طوری که حتی از تقسیط آن نیز امتناع کرده و همین امر باعث شده در گردش مالی شهرداری تهران اثر منفی داشته باشد یکی دیگر از لوایح این منطقه است که با ارائه جدول پیشنهادی مورد توجه شورا هم قرار گرفته و منتظر نظر نهایی هستیم.

وی گفت : در این لایحه پیشنهاد شده تعیین مقدار مبلغ پیش پرداخت اقساط عوارض، در اختیار مالک قرارگیرد و در خصوص تقسیط عوارض پارکینگ و کمسیون ماده صد پیشنهاد دادیم که مثل روال قبل تقسیط شود، خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت و در حال حاضر منتظریم کمسیون ماده صد هم به آن رای موافق دهد.

شهردار منطقه۲ استفاده شهروندان از تسهیلات بانک شهر را یکی از پتانسیل ها برای تقسیط عوارض دانست و افزود: لایحه اخذ عوارض شغلی سنواتی (بهره برداری موقت) از ذینفعان املاک با کاربری های مسکونی غیر مجاز دیگر لایحه پیشنهادی است که به شورای اسلامی شهر تهران ارائه شده ؛ با توجه به اینکه از گذشته تا کنون تعداد املاک مسکونی که به صورت غیر مجاز بهره برداری می شوند افزایش یافته و همینطور که می دانید مابه التفاوت عوارض اماکن مسکونی و اداری بسیار زیاد است که این خود باعث بی رغبتی شهروندان به تغییرکاربری شده و موجب تضییع حق شهرداری می شود . ما معتقدیم برای احقاق حقوق شهرداری عوارض مشخصی باید از این املاک گرفته شود و با توجه به نرخ بسیار بالای عوارض تغییر کاربری ، با فرمول پیشنهادی این منطقه دریافت این عوارض بسیار کاربردی و منطقی به نظر می رسد و می تواند ضمن ساماندهی و پایداری مشاغل ، حقوق شهرداری نیز حفظ گردد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد