× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار تهران گفت:مردم سالاری دینی به معنای محور قرار دادن مردم و بهره مندی از نظرات و توانمندی آنها در تمام عرصه ها یک اصل و راهبرد اصلی و جدی است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از تهران پرس،صبح امروز،سیزدهم تیرماه،نمایشگاه «شهرهای خواهرخوانده و توانمندی‌های مدیریت شهری تهران» در مراسمی با حضور مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران،علیرضا زاکانی شهردار تهران،معاونین شهرداری و شهرداران مناطق ۲۲ گانه شهر تهران،شهرداران و برخی سفرای کشورهای خارجی کار خود را در بوستان گفتگو تهران آغاز کرد.

علیرضا زاکانی در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: ما امروز مفتخریم که میزبان نمایندگان ۱۵ کشور و پنج سازمان بین المللی هستیم و مفتخریم که آینده را با هم بسازیم. یکی از ویژگی های جهان امروز این است که مردم کشورها باید دست به دست هم بدهند و بر محور فرهنگ، دانش، علم و فناوری و پیشرفت بتوانند آینده بهتری را بسازند. شرایط جهان به سمت سختی می رود تنگناهای بشری افزایش پیدا می کند و چه بهتر که دولت ها و عناصر برخواسته از ملت ها دست به دست هم بدهند تا آینده بهتری را بسازند.

شهردار تهران اظهار داشت: نوع نگاه به مردم ایران در حاکمیت نوین اسلامی نکته ای است که مورد توجه است. ما مردم را صاحب صلاحیت، رشد و قابلیت می دانیم و خواست مردم را برای خود امری قطعی جهت حرکت در مسیر خدمت می دانیم لذا مردم سالاری دینی به معنای محور قرار دادن مردم و بهره مندی از نظرات و توانمندی آنها در تمام عرصه ها یک اصل و راهبرد اصلی و جدی است.

شهردار تهران تصریح کرد: ایران از سالها استثمار ملت ها عبور کرده و به نقطه ای رسیده که ملل می توانند کنار هم جهان بهتری بسازند و ما توانمندی های فراوانی داریم که امیدواریم بتوانیم در اختیار شهرهای خواهر خوانده قرار دهیم تا بتوانیم شرایط بهتری برای رشد بشری خلق کنیم.

شهردار تهران اظهار کرد: در مواجهه با بدخواهان ایران در ایجاد ناامیدی همه ما تلاش می کنیم که امید را در جامعه زنده نگه داریم و امروز که توفیق ما ایجاد کارآمدی و الگوی درست است تلاش می کنیم از تمام ظرفیت ها و ساختارها برای نو شدن و ارتقاء استفاده کنیم که در این زمینه نقش رسانه ها ویژه و ممتاز است. امیدواریم با عنایت ویژه رسانه ها موارد موجود در سطح کشور و واقعیت ها اطلاع رسانی شود.

زاکانی با بیان اینکه باید به سمتی برویم که تمام توانمندی ها را بسیج کنیم تا با تکیه بر مردم با محوریت نخبگان ظرفیت خود را عیان کنیم، گفت: تهران ظرفیت بسیار بالایی دارد که در بخش تاریخی، علمی و دانشی، فرهنگی و سایر بخش ها از جمله اقتصاد قابل توجه است بنابراین در مدیریت شهری تلاش ما این است که در یک افق و چشم انداز مشخص و در طول یک دهه بتوانیم راه تحول و پیشرفت در حوزه کالبدی شهر را طوری ترسیم کنیم که تهران آینده؛ واجد شرایط و صلاحیت های موجود و دارای ویژگی های دیگری باشد که در حال حاضر از کمبود آنها رنج می بریم.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه