× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

امام‌جمعه شریف آباد گفت: ۱۶سال رهبر فرزانه انقلاب شعار سال را در حول محور اقتصاد نامگذاری می کنند این نشان دهنده اهمیت آن و دغدغه رهبر در مسائل اقتصادی و معیشتی مردم است، شعار سال گذشته نسبتا با وجود فشارهای بسیار بر دولت سیزدهم انجام شد و با وجود همت های دولت سیزدهم مشخصا شعار سال جدید یک دستورالعمل به حساب آمده و چون مماشات و همدلی با حمایت مردم محقق شود؛ دولت محترم حرکتهای انقلابی خوبی انجام داده و در سال گذشته نشان داد برای محقق شدن آن لحظه آرامش نداشت. ان شاالله با تلاش های دولت مطالب و فرآمین رهبری هرچه زودتر اجرا شده و در سفره مردم احساس شود.

به گزارش ثمره نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین قاسم خداپرست در خطبه های هفته دوم سال ۱۴۰۲ با اشاره به فرا رسیدن دهم رمضان سالروز رحلت جانگداز حضرت خدیجه، ایشان را یکی از نقش آفرینان در ترویج اسلام دانست و اظهارداشت: این بانوی با عظمت در عصر جاهلیت که زنان مورد ظلم قرار می گرفتند با پاکی و پاکدامنی و عفت زندگی می کردند و در مسیر اسلام با حمایت از پیامبر مکرم اسلام(ص) نقش آفرینی مهمی در ترویج و نشر اسلام داشتند. ایشان حقا ام الائمه هستند و تمام ثروت و هستی خود را در مسیر حمایت از اسلام هزینه کردند و با صبر و استقامت و شجاعت و حیا و عفت و وفاداری در همسرداری و تربیت فرزند الگوی مهمی برای همه ما هستند.

وی در ادامه گفت: اکنون متاسفانه با مقوله بی حجابی در جامعه مواجه هستیم چیزی که دشمن به اسم آزادی زیرساخت جامعه اسلامی یعنی خانواده را مورد هدف قرار داده و با بی حیایی آرامش را از خانواده ها می گیرد.

خطیب نمازجمعه شریف آباد در ادامه اذعان کرد: برخی از روی جهل و نادانی به دنبال این توطئه دشمن هستند، اکنون نیاز به تلاش بیشتری در جامعه است؛ روز گذشته وزیر کشور بیانیه صادر کرد و دولت محترم نیز کارهایی انجام داد اما بی حجابی بدتر از کرونا که نیست، چگونه کرونا را جمع کردیم باید هرچه سریع تر این موضوع پیگیری شود. مسئله حجاب و ارزش های الهی و دینی قابل چشم پوشی نیست و از واجبات و ضروریات جامعه میباشد‌. خانواده ها نیز در کم شدن بی حجابی نقش مهمی دارد و در تذکر ندادن در جمع خانواده نیز مقصر هستند هر چه زودتر باید این بلای بی حجابی از ایران اسلامی دورشود.

خداپرست در ادامه اضافه کرد: ۱۵ ماه مبارک رمضان سالروز میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) است، نکته مهم در فرمایشات ایشان داشتن حسن خلق میباشد؛ ایشان میفرمایند ” بهترین و زیباترین نیکویی اخلاق حسنه میباشد” و همچنین از پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد(ص) نقل شده که کسانی که دارای احسن خلق هستند در قیامت به ایشان نزدیک تر هستند؛ در ادارات داشتن یک تبسم و خلاق نیکو می تواند موثر باشد.

وی در ادامه ابراز کرد:  شخصی در سختی باشد اما به دیگران کمک کند و یا انصاف داشته باشد و یا خوشرو باشد می تواند بسیاری از بدخلقی های اجتماعی در جامعه را از بین ببرد؛ اصلی ترین شاخص خوشرویی در خانواده پدر است، در خانواده عدالت را رعایت کنیم و زن و شوهر ها در مقابل فرزندان بد سخن نگویند اگر غیر این شود فرزندان در جامعه چگونه عمل خواهند کرد.

خطیب نمازجمعه شریف آباد در ادامه با تبریک فرا رسیدن ۱۲ فروردین خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط ملت در ۲۲بهمن ۵۷ امام راحل به دولت موقت برای برگزاری همه پروسی دستور دادند و این نخستین انتخابات آزاد در ایران بود و استقبال زیادی شد و بیش از ۹۸درصد مردم به نظام اسلامی و حاکمیت جمهوری اسلامی رای دادند که این روز جز بزرگترین عید انقلاب اسلامی و ایام الله که نشان از قدرت الهی است نامگذاری شد. انقلاب اسلامی دستاوردهای بیشماری دارد که از آن نمونه می توان به ایجاد مردم سالاری، نظام ولایی قطع دستهای بیگانه و نفوذ خارجی عزت ملی، دستیابی به قدرت مقاومت و ایستادگی در مقابل ظالمین و مستکبرین و حمایت از مظلومین عالم و رشد و پیشرفت در حوزه های علمی و دفاعی و دستیابی به دانش های مختلف هسته ی و فن آوری اشاره کرد که این دستاوردها در سایه استقلال ملت صورت پذیرفت؛ امروز همه نگاه های آزادی خواهان عالم به جمهوری اسلامی ایران است.

خدامرست در ادامه با اشاره به نامگذاری سال توسط امام خامنه ای(مدظله العالی) گفت: ۱۶سال رهبر فرزانه انقلاب شعار سال را در حول محور اقتصاد نامگذاری می کنند این نشان دهنده اهمیت آن و دغدغه رهبر در مسائل اقتصادی و معیشتی مردم است، شعار سال گذشته نسبتا با وجود فشارهای بسیار بر دولت سیزدهم انجام شد و با وجود همت های دولت سیزدهم مشخصا شعار سال جدید یک دستورالعمل به حساب آمده و چون مماشات و همدلی با حمایت مردم محقق شود؛ دولت محترم حرکتهای انقلابی خوبی انجام داده و در سال گذشته نشان داد برای محقق شدن آن لحظه آرامش نداشت. ان شاالله با تلاش های دولت مطالب و فرآمین رهبری هرچه زودتر اجرا شده و در سفره مردم احساس شود.

وی در پایان خطبه های این هفته به رشد دیپلماسی ایران در متطقه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: تفاهم نامه های ایران و چین و ایران عربستان بسیار برای غرب سنگین بود و خط بطلانی بر تحریم ها و فتنه ها و اغتشاشات کشید؛ رهبری چندسال گذشته فرمودن که آمریکا روبه افول است برخی باور نکردند اکنون خود غرب با اظهار پشیمانی پشت تریبون ها به این روبه افول بودن اذعان کردند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه