× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

  مجامع عمومی شرکت‌های ارائه کننده خدمات پرداخت (PSP) در سال 97 برگزار و به ارائه گزارشی از سال مالی گذشته و همچنین تقسیم سود پرداختند. به گزارش  ثمره نیوز به نقل از پایگاه خبری فابا نیوز،5 شرکت ارائه کننده خدمات پرداخت در ایران در تالار شیشه ای حضور دارند. این شرکت‌ها در سال 1397 […]

 

مجامع عمومی شرکت‌های ارائه کننده خدمات پرداخت (PSP) در سال 97 برگزار و به ارائه گزارشی از سال مالی گذشته و همچنین تقسیم سود پرداختند.
به گزارش  ثمره نیوز به نقل از پایگاه خبری فابا نیوز،5 شرکت ارائه کننده خدمات پرداخت در ایران در تالار شیشه ای حضور دارند. این شرکت‌ها در سال 1397 مجمع‌های عمومی خود را برگزار کردند. در ادامه به گزارشی از آنچه در این مجامع عمومی گذشت و همچنین سودهای تقسیم شده اشاره می‌کنیم.

آسان پرداخت / تقسیم سود ۵۹۰ ریالی برای هر سهم
شرکت آسان پرداخت پرشین به ازاء هر سهم ۱۰۰ تومان سود تقسیم کرد. در مجمع عادی سالانه شرکت آسان پرداخت پرشین (آپ) که هفتم خردادماه ۹۷ در تالار خلیج‌فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد، گزارشی توسط هیئت‌مدیره به سهامداران ارائه شد. همچنین حسابرس و بازرس قانونی و حسابرس مستقل و بازرس قانونی در خصوص صورت‌های مالی منتهی به  ۳۰ اسفند ۹۵ گزارش خود را ارائه کردند.
در مجمع عادی سالانه آپ، حامد منصوری مدیرعامل شرکت آسان پرداخت پرشین به بررسی و تشریح عملکرد آپ در سال مالی  گشذته پرداخت و در بخش پایانی مجمع عادی سالانه نیز سهامداران ضمن تصویب صورت‌های مالی با تقسیم سود ۱۰۰۰ ریالی برای هر سهم موافقت کردند. همچنین روزنامه اطلاعات نیز به‌عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد.
حامد منصوری، مدیرعامل شرکت آسان پرداخت پرشین در مجمع عادی سالانه آپ به بررسی و تشریح عملکرد شرکت، در سال مالی ۹۶ و مهمترین برنامه‌های آسان پرداخت پرشین برای سال ۹۷ پرداخت. همچنین در مجمع عادی سالانه شرکت آسان پرداخت پرشین، حسابرس، بازرس قانونی و حسابرس مستقل در خصوص صورت‌های مالی منتهی به تاریخ ۲۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۶ گزارش خود را ارائه کردند. علاوه بر این تصمیم‌گیری در مورد تقسیم سود ۵۹۰ ریالی برای هر سهم در دستور کار مجمع عادی سالانه شرکت آسان پرداخت پرشین قرار گرفت و به تصویب مجمع رسید. روزنامه اطلاعات، به عنوان روزنامه این شرکت انتخاب شد و پاداش هیات مدیره با ۲۰ درصد افزایش، ماهی دو ملیون تومان در نظر گرفته شد.
به پرداخت ملت و رشد دارایی ۱.۴۲ برابری
مجمع عمومی عادی سالیانه به پرداخت ملت با تصویب صورت‌های مالی و تقسیم سود و با حضور سهامداران اردیبهشت ماه ۹۷ برگزار شد.
محمدعلی ترابیان، مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت در آغاز مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام این شرکت برای سال منتهی به ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ به بیان خدمات و راهکارهای شرکت به‌پرداخت ملت پرداخت و گفت: «سهامداران این شرکت، گروه فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا، شرکت مهندسی سیستم یاس ارغوانی، شرکت توسعه و مدیریت سرمایه صبا و سایر سهامداران هستند. این شرکت با ارائه خدمات پرداخت در پایانه‌های فروش، پایانه‌های اینترنتی، پایانه‌های موبایلی، پرداخت IVR، اپلیکیشن پرداخت و راهکارهای اختصاصی؛ پرداخت را هدف قرار داده است. همچنین ارائه خدمات سوئیچ شامل پرداخت و بانکی و خدمات بانکی خودپرداز، کیوسک، CRS و VTM در زمره فعالیت‌های این شرکت است. سامانه پیمایش، سامانه توزیع سوخت و خدمات پیشخوان دولت نیز از جمله پروژه‌های ملی این شرکت است. همچنین مأموریت و گستردگی حوزه عملیات شرکت در حوزه درگاه پرداخت اینترنتی، پایانه فروشگاهی، پرداخت USSD، برنامه موبایلی سکه و کیوسک بوده است.»
او به بیان گزیده اطلاعات مالی این شرکت پرداخت و اعلام کرد: «درآمدهای شرکت در یک سال گذشته حدود سه برابر شد، دارایی شرکت رشد ۱.۴۲ برابری داشت که افزایش ثروت صاحبان سهام را در حقوق مندرج در ترازنامه به دنبال داشت. همچنین شرکت به‌پرداخت ملت با بیش از ۲۳۰ میلیارد تومان سود خالص بر آن بوده است تا بازدهی متناسب با سود اقتصادی برای سهامداران پدید آورد و تا حد قابل توجهی (۹۱.۵ درصد) سود پایه هر سهم را متناسب با بودجه ارائه شده، پوشش دهد.»
در پایان و با توجه به اینکه سود هر سهم در سال مالی ۹۶ مساوی با ۲۴۵۲ ریال بوده است، با اختصاص هشتاد درصد؛ به هر سهم ۱۹۶۱ ریال سود خواهد رسید. علاوه بر این، حق حضور و پاداش شرکت، یک میلیون تومان برای سال آتی برآورد و قرار بر این شد که پاداش هیات مدیره مانند سال گذشته باشد.
سامان کیش و افزایش سرمایه ۶۶ درصدی
مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت آسان پرداخت پرشین ۱۲ اسفند ۹۷ با محوریت افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی و با حضور بیش از ۹۷ درصد سهامداران در هتل اسپیناس خلیج فارس تهران برگزار شد.
در این مجمع پس از قرائت گزارش عملکرد هیأت‌مدیره و بازرس و حسابرس قانونی، صورت‌های مالی منتهی به آذرماه ۱۳۹۷ این شرکت با رای قاطع اکثریت سهامداران به تصویب رسید.
در ادامه، با توجه به پیشنهاد هیات مدیره و رای اکثریت سهامداران، سود نقدی تعلق گرفته به هر سهم شرکت در پایان سال مالی گزارش شده، مبلغ ۳۰۰ ریال تعیین و مقرر شد مابقی سود جهت افزایش سرمایه ۶۶.۷ درصدی (از ۱۸۰۰ به ۳۰۰۰ میلیارد ریال ) در حساب سود انباشته منظور گردد.
تجارت الکترونیک پارسیان/ تقسیم سود ۳۵ تومانی
شرکت تجارت الکترونیک پارسیان ۳۵۰ ریال سود به ازای هر سهم تقسیم کرد.
مجمع عمومی عادی سالانه و فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، نهم تیرماه ۱۳۹۷ و در نوزدهمین سالگرد تأسیس این شرکت برگزار شد. سود قابل تقسیم به ازای هر سهم، ۳۵۰ ریال و پاداش اعضای هیئت‌مدیره ۳۵۰ میلیون تومان تعیین شد.
در ابتدای این نشست عبدالعظیم قنبریان، مدیرعامل تاپ به ارائه گزارش هیئت‌مدیره برای سهامداران این شرکت پرداخت و  گفت: «در مجموع طی سال ۹۶ بالغ‌بر ۱۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تراکنش پرداخت الکترونیکی از طریق شاپرک جذب شده که نسبت به سال ۹۵ رشد ۳۵ درصدی داشته است. این موضوع نشان‌دهنده روند توسعه روزافزون فرهنگ پرداخت‌های الکترونیکی است.»
او به تعداد تراکنش‌ جذب شده به تفکیک کانال‌های پذیرش در سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: «درصد تحقق بودجه تعداد تراکنش‌های قابل‌جذب از طریق کل درگاه‌های پذیرش شرکت در سال ۹۶، ۱۱۴ درصد بوده است. تعداد تراکنش‌های شرکت طی سال ۹۶ نسبت به ۹۵، رشد ۵۳ درصدی داشته است؛ همچنین در سال ۹۶ چهار بانک به مجموع بانک‌های طرف قرارداد شرکت تاپ اضافه شده است.»
ایران کیش/ افزایش ۲۲ درصدی دارایی‌ها و تقسیم ۴۵ تومان سود
ایران کیش در سال گذشته ۴۵ تومان سود، به ازای هر سهم تقسیم کرد.
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کارت اعتباری ایران کیش با حضور سهامداران این شرکت در خردادماه سال ۱۳۹۷ برگزار شد. در ابتدای این نشست صادق فرامرزی، مدیرعامل شرکت، به توضیح خدمات، راهکارها، محصولات، چالش‌ها و برنامه‌های اصلی شرکت پرداخت و در ادامه صورت‌های مالی به تصویب رسید و تقسیم سود سهام مشخص شد.
طبق گزارش مجمع درآمد عملیاتی و سود خالص شرکت کارت اعتباری ایران کیش نسبت به سال قبل به ترتیب ۲۷ و ۲۶ درصد رشد داشته است. حاشیه سود ناخالص و حاشیه سود خالص نیز به ترتیب ۴۵ و ۳۰ درصد اعلام شد و سود خالص عملکرد سال ۹۶ نسبت به بودجه اولیه مصوب با ۳۴ درصد رشد از ۷۹۵.۷۲۵ میلیون ریال به ۱.۰۶۷.۱۶۱ میلیون ریال رسیده است.
جمع دارایی های جاری شرکت  نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد رشد و بدهی جاری در همین دوره  ۱۱ درصد کاهش داشته است. نسبت جاری و آنی رکیش در سال ۹۶ به ترتیب عدد ۱.۰۶ و ۰.۹۹ است.
صادق فرامرزی مدیر عامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش در آغاز مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام این شرکت درباره سهامدارن این شرکت گفت: «شرکت سرمایه‌گذاری ایرانیان، شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی، بانک تجارت، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید و شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی از سهامداران این شرکت هستند.»
شرکت کارت اعتباری ایران کیش در گزارش حسابرسی مجمع هفتم خردادماه حدود ۸۵ درصد از ۵۳ تومان سود هر سهم شناسایی شده را به ارزش ۴۵ تومان بین سهامداران تقسیم کرد.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد