× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

  تاج محمد بخشی زاده برآورد خسارت سیل به استان گلستان را حدود هزار میلیارد تومان اعلام کرد و خواستار توجه و تدبیر مدیریت بحران کشور به بارش روزهای آتی این استان شد.   به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،تاج محمد بخشی زاده نماینده استان گلستان در […]

 

تاج محمد بخشی زاده برآورد خسارت سیل به استان گلستان را حدود هزار میلیارد تومان اعلام کرد و خواستار توجه و تدبیر مدیریت بحران کشور به بارش روزهای آتی این استان شد.

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،تاج محمد بخشی زاده نماینده استان گلستان در شورای عالی استانها، با اشاره به خسارات وارده سیلاب به استان متبوعش اظهارداشت: 750 میلیارد تومان به زراعت، 120 میلیارد تومان به باغات، 75 میلیارد تومان به تاسیسات مرغداری و صنعتی و منازل مسکونی 77 هزار میلیارد تومان خسارت وارد شده است. از رئیس محترم جمهوری درخواست داریم از مناطق سیل زده بازدید داشته باشند.

وی با اشاره به اعلام هواشناسی گفت: میزان بارش در طول سال در استان گلستان 400 میلی متر بوده که در این 4 روز حدود 200 میلی متر بوده است. این اتفاق بر اثر سرریز شدن سدهای بوستان و گلستان بوده است که می شد با تدبیر مسئولین 10 روز قبل از بارش سدها را تخلیه کنند چرا که این بارش توسط هواشناسی پیش بینی شده بود.

نماینده استان گلستان در شورای عالی استانها تصریح کرد: آب تمام رودهایی که به دریا متصل بودند براثر بارش زیاد به روستاها وارد شده و در حال حاضر 4 شهرستان گنبد کاوس، آق قلا، بندر ترکمن و گمیشان و 77 روستا درگیر سیلاب هستند.

بخشی زاده مردم کشورمان به صورت خودجوش و استان های همجوار به استان گلستان کمک کردند بیان کرد: شهرداری تهران با یک اکیپ همراه با تجهیزات در حال امداد رسانی هستند. شهرداری مشهد نیز لجستیک و تجهیزات ارسال کرده است.همچنین از استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، تهران، پردیس، کردستان، سرپل ذهاب و کرمانشاه، سیستان وبلوچستان به گلستان کمک های مردمی ارسال شده است. مابقی استان های نیز اعلام آمادگی کردند که استان های سیل زده کمک کنند.

وی از تمام کسانی که به صورت حضوری و غیر حضوری و نقدی غیر نقدی کمک کردند تشکر و قدردانی کرد و بیان کرد: طبق اعلام هواشناسی یک بارندگی پیش بینی شده است که از مدیریت بحران کشور انتظار داریم در این راستا همکاری لازم داشته باشند تا آسیب ها بیش از نشود.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد