× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

علی ربیعی سخنگوی هیات دولت گفت: خوشبختانه در ماه‌های اخیر شاهد کنترل و توقف رشد نرخ تورم در کشور هستیم و حتی در برخی از کالاها تورم منفی گزارش‌شده است. به گزارش خبرنگار اجتماعی ثمره نیوز، علی ربیعی، سخنگوی هیات دولت با حضور در ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ محلات شهر تهران، این انتخابات […]

علی ربیعی سخنگوی هیات دولت گفت: خوشبختانه در ماه‌های اخیر شاهد کنترل و توقف رشد نرخ تورم در کشور هستیم و حتی در برخی از کالاها تورم منفی گزارش‌شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ثمره نیوز، علی ربیعی، سخنگوی هیات دولت با حضور در ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ محلات شهر تهران، این انتخابات را خط بطلانی بر روی شایعه وجود شکاف بین مردم و دستگاه حاکمیتی توصیف کرد و گفت: این انتخابات از جوانب مختلفی دارای اهمیت است به‌عنوان‌مثال نشان داد مردم همچنان با نظام سیاسی و حاکمیت کشور در ارتباط هستند. از طرفی در کلان‌شهرها اداره کشور و شهرها به سمت جوامع کوچک و محلی می‌رود و محله‌ها باید به صحنه‌های مدیریتی برگردند.

وی ادامه داد: ما در دولت به دنبال این هستیم که بسیاری از مسئولیت‌های خدماتی را به این نهادها واگذار نماییم تا علاوه برافزایش سرعت در اجرا و ارائه خدمات، کاهش هزینه را هم شاهد باشیم و این موضوع در قوانین استخدامی کشور نیز لحاظ شد.

ربیعی بابیان اینکه انتخابات امروز از جنبه احیا محله گرایی هم اهمیت دارد خاطرنشان کرد: در عصری که راهی به‌جز مشارکت مردم نداریم این‌گونه انتخابات و ایجاد جوامع کوچک در کشور اتفاق خوبی است. همچنین تأثیر این انتخابات در نشاط اجتماعی، سیاسی و افزایش میزان اعتماد مردم به‌نظام حاکمیتی را نباید فراموش کرد. این انتخابات پایین‌ترین سلول‌های اجتماعی در اداره کشور دخیل می‌شوند و این انتخابات ما را به متن زندگی و جوامع محلی و ارتباط سالم و مؤثر هدایت می‌کند.

سخنگوی هیات دولت در بخش دیگر صحبت‌های خود با اشاره به الکترونیکی بودن پنجمین انتخابات شورایاری‌ شهر تهران اظهار داشت: در این انتخابات شهر تهران، برای نخستین بار از سیستم مکانیزه برای اخذ رأی استفاده‌شده و من ضمن تشکر از تمامی دستگاه‌هایی که در برگزاری این انتخابات همکاری داشتند، امیدوارم این روش مقدمه‌ای باشد برای استفاده آن در انتخابات آتی.

ربیعی در پایان صحبت‌های خود به فشارهای اقتصادی و روانی اخیر در کشور اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در ماه‌های اخیر شاهد کنترل و توقف رشد نرخ تورم در کشور هستیم و حتی در برخی از کالاها تورم منفی گزارش‌شده است. در خصوص مشکلات مسکن هم تصمیمات خوبی برای تسهیل در تهیه مسکن به‌خصوص برای زوج‌های جوان گرفته‌شده است.

پیروز حناچی، شهردار تهران نیز در ستاد اجرایی پنجمین انتخابات شورایاری‌ها حاضر و بابیان اینکه تمام صندوق‌های انتخاباتی طبق زمان‌بندی تعیین‌شده فعالیت خود را آغاز و همچنان ادامه می‌دهند گفت: برخی از مناطق تهران دارای جمعیت مشابه کلان‌شهرها هستند. این انتخابات تلاش دارد تا تصمیمات به نیازهای محلی نزدیک‌تر شود افزایش سرمایه‌های ملی برای اداره شهر و کشور از دستاوردهای مهم این انتخابات خواهد بود تا با کمک و مشورت شورایارها، اداره شهرها پربازده و کم‌هزینه‌تر از گذشته باشد و امیدوارم در این دوره که برای نخستین بار از انتخابات الکترونیکی در شهر تهران استفاده کردیم، تجربه بهتری نسبت به تجارب گذشته بدست آوریم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد