× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: هرسال بیش از 600 میلیارد تومان هزینه بیماران دیالیزی تحت پوشش سازمان می شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا،حنان حاج محمودی مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت،گفت: امروزه با شیوع به نسبت بالای بیماری دیابت درکشور، اقدامات پیشگیرانه از جمله اصلاح […]

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: هرسال بیش از 600 میلیارد تومان هزینه بیماران دیالیزی تحت پوشش سازمان می شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا،حنان حاج محمودی مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت،گفت: امروزه با شیوع به نسبت بالای بیماری دیابت درکشور، اقدامات پیشگیرانه از جمله اصلاح شیوه زندگی، بیش از پیش ضرورت دارد و پیشگیری از دیابت باید از سطح یک شروع شود که به نحوی با آموزش بیمار از سوی پزشک و فرهنگ سازی درزمینه سبک زندگی مناسب از جمله تغذیه، ورزش و موارد دیگر می توان این بیماری را درکشور کاهش داد.

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت افزود: بیشترین تعداد بیمه شدگان مصرف کننده انسولین ابتدا درتهران و سپس درخراسان رضوی و اصفهان قراردارند.

وی تصریح کرد: درمجموع 12 درصد از هزینه های دارویی سازمان صرف درمان بیماران دیابتی می شود، درحال حاضر تنها بیماران دیابتی مصرف کننده انسولین درسازمان نشان دارشده اند، لذا شناسایی و نشان دار کردن تمامی بیماران دیابتی و پیگیری وضعیت کفایت درمان این بیماران به منظور پیشگیری از بیماری های قلبی و کلیوی دردستورکار قرار دارد.

حاج محمودی اظهارداشت: هرسال بیش از 600 میلیارد تومان هزینه بیماران دیالیزی سازمان می شود، که بخش عمده ای ازآنها ناشی از عوارض درمان کنترل نشده دیابت است.

مدیرکل دفترمدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: سازمان درهرماه به طور متوسط مبلغ 100 هزار تومان برای درمان دیابت های وابسته به انسولین به ازای هربیمه شده هزینه می کند، همچنین درهرماه به طور متوسط هزینه هر بیمار دیالیزی ۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان می شود که انتظار می رود با درمان دارویی فوق از هزینه های دیالیز پیشگیری شود.

وی گفت: درخصوص خدمات آزمایشگاهی چهارکد تشخیصی اختصاصی دیابت درفهرست تعهدات موجود است که این چهارکد درمجموع سالانه بالغ بر21 میلیارد تومان هزینه دربرداشته که این میزان 6 درصد از مجموع هزینه های آزمایشگاهی سازمان را شامل می شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد