× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

جشنواره دایره خلاق شهری در راستای تامین اهداف کلانشهر تهران بزرگ با رویکرد تعامل و مشارکت شهروندان و تشویق و ترغیب طراحان، هنرمندان و متخصصان حوزه مبلمان شهری و بکارگیری ایده‌های نو برگزار خواهد شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی‌و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران،این سازمان به دنبال تعیین سازوکار […]

جشنواره دایره خلاق شهری در راستای تامین اهداف کلانشهر تهران بزرگ با رویکرد تعامل و مشارکت شهروندان و تشویق و ترغیب طراحان، هنرمندان و متخصصان حوزه مبلمان شهری و بکارگیری ایده‌های نو برگزار خواهد شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی‌و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران،این سازمان به دنبال تعیین سازوکار برگزاری پنجمین دوره جشنواره طراحی مبلمان شهری دایره خلاق است تا بتواند از ایده‌ها و اندیشه‌های هنرمندان و کارشناسان شهری و معماران برای بهبود منظر شهری بهره ببرد.

بر اساس این گزارش؛ هر سال براساس این سازوکار جشنواره برگزار و طرح‌های اولیه به دبیرخانه می‌رسد، در ابتدا تعدادی از طرح‌های منتخب به صورت ماکت یک به یک ساخته می‌شوند. در طول این سال‌ها بیش از 100 اثر به صورت تک اثر از مبلمان شهری، وسایل بازی کودک یا مبلمان مربوط به فضاهای تاریخی ساخته شده است که بخشی در برج میلاد، بخشی در پارک آب و آتش یا در فضاهای خاص شهری در حال استفاده و به نمایش گذاشتن است.

موضوعی که برای اولین بار اتفاق افتاد تکثیر مبلمان و توزیع آن در شهر بود. مبلمان منتخب دوره‌های اول، دوم، سوم جشنواره که مربوط به مبلمان کودک، بافت تاریخی و ویژه بافت شهر بود براساس ایده‌های رسیده با نظارت فنی لازم تکثیر و در سطح شهر نصب خواهد شد.

موضوع مسابقه دایره خلاق ترکیبی از مبلمان‌های هم خانواده شامل نیمکت، سطل زباله، پایه چراغ، تابلوهای راهنما و حتی لانه‌هایی برای حیوانات است.

گفتنی است، جلسه هم انديشي و تعيين خط مشي پنجمين جشنواره طراحي مبلمان شهري (دايره خلاق) چهارشنبه دوم دیماه از ساعت 14:00 الي 18:00 در سالن كنفرانس طبقه 5 سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه