× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: آمادگی ستاد انتخابات استان تهران در فرآیند برگزاری دو انتخابات پیش رو و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی دقیق و صحیح از فعالیت ها می تواند زمینه مشارکت بهتر و بیشتر مردم را فراهم نماید. 

 

 

به گزارش پایگاه خبری ثمره نیوز، سید محمد تقی شاهچراغی رئیس ستاد انتخابات کشور پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به راهبردهای انتخاباتی ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب، مردم را برگزار کننده اصلی انتخابات عنوان کرد و اظهار داشت: اعضای هیئت‌های اجرایی، نظارت و اعضای شعب همگی از متن جامعه و از میان مردم انتخاب شدند و ما مجریان انتخابات به عنوان هماهنگ کننده در راستای اجرای راهبردهای ابلاغی، تکمیل کننده نقش مردم در امر برگزاری انتخابات هستیم.

 

وی روند اجرای مراحل برگزاری انتخابات در تهران را مطابق برنامه های پیش بینی شده دانست و با تاکید بر اهمیت استان تهران به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی ایران و کانون توجه جهانیان، افزود: آمادگی ستاد انتخابات استان تهران در فرآیند برگزاری دو انتخابات پیش رو و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی دقیق و صحیح از فعالیت ها می تواند زمینه مشارکت بهتر و بیشتر مردم را فراهم نماید.

 

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به ضوابط قانونی انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان داشت: نتایج بررسی احراز صلاحیت داوطلبان توسط هیات های اجرایی و با استعلام از مراجع پنج گانه منطبق برقانون انتخابات مصوب مجلس شورای اسلامی انجام شده است. ستاد انتخابات دخالتی در تصمیم گیری هیات‌های اجرایی ندارد و بررسی اعتراض بعد از ثبت در سامانه وزارت کشور طبق زمان بندی در هیات نظارت انجام خواهد شد.

 

شاهچراغی رابطه میان مجریان و ناظران انتخابات را بسیار خوب ارزیابی کرد و بیان نمود: ارتباط بین حوزه اجرا و نظارت بر اساس تکالیف قانونی است و سایر دستگاه ها، مدیران و نخبگان نیز می بایست در بحث افزایش مشارکت عمومی نقش آفرینی کنند.

 

وی با اشاره به تبلیغات گسترده و تمرکز دشمنان بر میزان مشارکت با القای اخبار منفی و ایجاد ناامیدی، خاطرنشان کرد: فرمانداران و برگزار کنندگان انتخابات با برگزاری جلسات مختلف با احزاب و طیف های مختلف سیاسی و مردمی در سطح شهرستان ها و حوزه های انتخابیه، اخلاق انتخاباتی در رقابت های سیاسی برای تحقق مشارکت حداکثری ترویج کنند.

 

#استانداری_تهران

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه