× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

فرمانده سپاه ناحیه حضرت روح الله(ره) باقر شهر گفت: بر اساس فرامین رهبری، مجموعه سپاه ناحیه حضرت روح الله(ره) باقر شهر،موضوع مسجد و محله محوری و جنگ نرم را در دستور کار خود قرار داده و اقدامات موثری در سطح محلات و مساجد انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ثمره نیوز،صبح امروز سرهنگ خداداد کاشفی فرمانده سپاه ناحیه حضرت روح الله (ره) ،در نشست خبری تشریح برنامه های هفته بسیج،با اشاره به رسالت بسیج و سپاه در دفاع از انقلاب اسلامی گفت: بخش اعظم اقدامات ما در بسیج  با محوریت فعالیت های های فرهنگی،اجتماعی و خدمات رسانی به آحاد مردم است و راهبردها و برنامه های سپاه و بسیج بر اساس فرامین،رهنمودها و توصیه های بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری پایه ریزی می شود.

فرمانده سپاه حضرت روح الله(ره) باقرشهر گفت: معمولا در عرصه های امنیتی و دفاعی  و در حوزه جنگ نرم و هرکجایی که از ابتدای انقلاب اسلامی چه در جنگ هشت سال دفاع مقدس و چه در حوز های دیگر که نیاز به حضور عزیزان بسیجی  بود حضور داشتند.

سرهنگ کاشفی در ادامه تأکید کرد:بسیجیان در عرصه های مختلف در قالب بسیج اقشار حضور پیدا کرده اند و در حال حاضر هم با آغاز فعالیت گشت های رضویون در عرصه امنیت در سطح منطقه پا به میدان گذاشته اند.

وی گفت: بسیجیان در عرصه سلامت قبلا در طرح های ریشه کنی فلج اطفال حضور پرشوری داشتند و امروز هم در طرح حافظان سلامت طبق تفاهم نامه سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی منعقد شده حضور چشمگیر و پرشوری خواهند داشت.

کاشفی اظهار داشت:بسیج درعرصه هایی که نیاز به همراهی و کمک به آحاد مردم بود نقش پررنگی ایفا کرده است در این بین می توان به طرح های کمک مومنانه ای که از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور و در سراسر ایران اسلامی آغاز شده و یا ضدعفونی اماکن و معابر سطح باقرشهر انجام می شود اشاره کرد، و همچنان بسیجیان به خدمت رسانی مشغول هستند.

فرمانده سپاه ناحیه حضرت روح الله(ره) خاطر نشان کرد:در حوزه سلامت به دلیل  گستردگی و نیاز موجود در منطقه، بسیجیان در قالب گروه های جهادی به بیمارستان ها جهت کمک به کادر درمان و بیماران کرونایی مراجعه کردند و گروهی هم برای پشتیبانی با کمک خیرین و پشتیبانی سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران، اقدام به توزیع آب میوه های طبیعی بهداشتی جهت تقویت کادر درمان بیمارستان ها و بیماران کرونایی انجام وظیفه کرده اند.

وی افزود:طبق شش توصیه بسیار مهم و کلیدی مقام معظم رهبری در دیدار سال گذشته با بسیجیان فرمودند،در همه محلات حضور داشته باشید،در میادین دفاع سخت،نرم و نیمه سخت آماده باشند،برای همه حوادث راهبرد و تاکتیک داشته باشند،در جنگ نرم یک قدم از دشمن جلوتر باشند،ارتباط خود را با مساجد تقویت کنند، بسیج متولد مساجد است و با مجموعه همسو و با اهداف بسیج هم افزایی و همکاری کنید.

سرهنگ کاشفی گفت: بر اساس فرامین رهبری، مجموعه سپاه ناحیه حضرت روح الله(ره) باقر شهر،موضوع مسجد و محله محوری و جنگ نرم را در دستور کار خود قرار داده و اقدامات موثری در سطح محلات و مساجد انجام شده است.

فرمانده سپاه ناحیه حضرت روح الله (ره) باقر شهر عنوان کرد:با در پیش بودن چهل و یکمین سالگرد هفته بسیج،بیش از ۴۱ ویژه برنامه در نظر گرفته شده بود ولی متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا بیشتر این برنامه ها امکان برگزاری حضوری ندارد و برنامه ها به صورت مجازی برگزار خواهد شد.طبق روال هر ساله برای هفته بسیج شعارهایی به صورت روزشمار تعیین و ابلاغ شده است .عناوین شعارهای این ایام عبارتند از:

 

۱- سی  آبان ماه  (بسیج ; معنویت و سلامت )

۲- یکم  آذر ماه  (بسیج; فرزند مسجد و خادم مردم )

۳- دوم  آذر ماه  (بسیج; مبتکر حل مسائل )

۴- سوم آذرماه  (بسیج; الگوی سبک زندگی اسلامی و ایران )

۵- چهارم آذر ماه (بسیج; ولایت انقلاب و تمدن ساز )

۶- پنجم آذر ماه  (بسیج; نیروی مقاومت و ملت ایران )

۷- ششم آذر ماه (بسیج; خدمت مومنانه و ایثارگری )

 

انتهای پیام/

حسین رشیدی

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه