× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی الکترونیکی شدن فرآیندهای بیمه سلامت در راستای تحقق دولت الکترونیک را امری مهم و مثبت ارزیابی کرد و افزود: در صورتی که الکترونیکی شدن به طور کامل اجرایی شود از سوء استفاده‌ها جلوگیری کرده و با مدیریت منابع زمینه مطلوبی را برای ارائه خدمات بهتر به مردم فراهم می‌کند. […]

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی الکترونیکی شدن فرآیندهای بیمه سلامت در راستای تحقق دولت الکترونیک را امری مهم و مثبت ارزیابی کرد و افزود: در صورتی که الکترونیکی شدن به طور کامل اجرایی شود از سوء استفاده‌ها جلوگیری کرده و با مدیریت منابع زمینه مطلوبی را برای ارائه خدمات بهتر به مردم فراهم می‌کند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا،زهرا سعیدی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: جلوگیری از تقاضاهای القایی در مراکز درمانی نیز از دیگر مزایای الکترونیکی شدن است به نحوی که بیمار برای انجام ام آر آی براساس استاندارد و زمان تعیین شده عمل کرده و مجبور نیست آزمایش‌های تکراری انجام دهد. این موضوع علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های بیمار به نفع نظام سلامت نیز خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شرایطی که با جنگ اقتصادی روبرو هستیم باید تمام تلاش‌ها برای شناسایی و رفع نقاط ضعف، استفاده بهتر از فرصت‌ها و نقاط قوت باشد. در این راستا مدیران و کارکنان سازمان بیمه سلامت ایران باید از فرصتی که در اختیار آنان قرار گرفته است، برای دستیابی به نتیجه مطلوب استفاده کنند.

سعیدی بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در همراهی با اجرای طرح‌های مهم سازمان بیمه سلامت از جمله الکترونیکی شدن فرآیندها تاکید کرد  و گفت: با وجود وضعیت اقتصادی کشور به دلیل اهمیت سلامت و اینکه بیشتر اقشار نیازمند جامعه تحت پوشش سازمان بیمه سلامت هستند، لازم است که توجه ویژه‌ای به این بخش شود به نحوی که سازمان برنامه و بودجه منابع بیمه سلامت را در اولویت قرار داده و به موقع و سریع پرداخت کند تا مراکز درمانی با مشکلی مواجه نشوند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین با توجه به شرایط خاص این حوزه باید منابع مناسبی در اعتبارات و ردیف بودجه سالیانه این سازمان در نظر گرفته شود به نحوی که درصدی از مالیات بر ارزش افزوده نیز به بیمه سلامت اختصاص یابد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد