× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رییس شورای شهر تهران فعالیت خبرنگاران در دوران دفاع مقدس را ستود و کار آنها را کمتر از رزمندگان دفاع مقدس ندانست. به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران در مراسم همراز با شقایق (نکوداشت ایثارگران و اهالی رسانه فعال در حوزه دفاع مقدس) گفت: دفاع مقدس، مقطعی […]

رییس شورای شهر تهران فعالیت خبرنگاران در دوران دفاع مقدس را ستود و کار آنها را کمتر از رزمندگان دفاع مقدس ندانست.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران در مراسم همراز با شقایق (نکوداشت ایثارگران و اهالی رسانه فعال در حوزه دفاع مقدس) گفت: دفاع مقدس، مقطعی است که نه تنها در تاریخ کشور بلکه در تاریخ معاصر یک الگوی کم نظیر از ایستادگی و فداکاری است و در آن ملت ما در جهت دفاع از وطن و اعتقاداتش و تمامیت ارضی کشور الگوی کاملا مشخصی را به جهان نشان داد. جا دارد از 200 هزار شهید دفاع مقدس و خیل عظیم ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس یادی کنیم که اگر اینها نبودند امنیت امروز را نداشتیم و این امنیت را به دلیل جانفشانی آنها به دست آوردیم.

وی افزود: گرامیداشت هفته دفاع مقدس صیانت از نیروی انسانی است که ما به آنها افتخار می کنیم و باید یاد و خاطره آنها برای آیندگان حفظ شود. همان طور که می دانید صیانت از یک حماسه کمتر از آن خود حماسه نیست و این اهالی رسانه و عکاسان و خبرنگاران عزیز هستند که اگرچه اسلحه به دست نگرفتند و به شهادت نرسیدند ولی نقشی کمتر از رزمندگان و شهدا هم نداشتند همچنان ما می دانیم اگر امام سجاد و حضرت زینب نبودند نامی از کربلا نمی مانند این اهالی رسانه هستند که این حماسه ها را زنده نگه می دارند.

رییس شورای شهر تهران در ادامه گفت: اگر نویسندگان و هنرمندان نبودند و در قالب فیلم و هنر و قلم این ایثارها را نشان نمی دادند ما نمی توانستیم این حماسه ها را زنده نگه داریم. جا دارد یادی از آیت الله هاشمی کنم که علاوه بر مسئولیتی که در جنگ داشتند خودشان هم راوی جنگ بودند. از سال 1360 مهمترین مسائلی که به نظرشان می آمد به صورت خلاصه یادداشت می کردند و ما هم اکنون از ایشان این نوشته ها را داریم که به چاپ رسیده است. یاد همه رزمندگان و جانبازان و کسانی که در دفاع مقدس زحمت کشیدند را گرامی میدارم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد