× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: اگر از این هنر مراقبت نکنیم و از دست برود در واقع بخشی از تاریخ کشورمان را از بین برده‌ایم. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محسن ‌هاشمی‌ در نمایشگاه خوشنویسان پیشکسوت معاصر در موزه خوشنویسی با […]

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: اگر از این هنر مراقبت نکنیم و از دست برود در واقع بخشی از تاریخ کشورمان را از بین برده‌ایم.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محسن ‌هاشمی‌ در نمایشگاه خوشنویسان پیشکسوت معاصر در موزه خوشنویسی با بیان این مطلب افزود: موضوع خط برای مردم ایران بسیار مهم است و خوشنویسی یکی از شاخصه‌های مهم هنر ایران نسبت به سایر کشورها محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: اگر از این هنر مراقبت نکنیم و از دست برود، در واقع بخشی از تاریخ کشورمان را از بین برده‌ایم. به نظرم نه تنها مسئولان بلکه مردم باید نسبت به این مهم اهتمام بورزند. خانواده‌ها باید فرزندان خود را نسبت به خوشنویسی تشویق کرده و آنها را به این هنر علاقه مند کنند و نگذارند که فرزندانشان با خط بد وارد دانشگاه شوند.

هاشمی‌گفت: در مقابل کشورهای اسلامی‌ایرانی‌ها نسبت به خط اهمیت بیشتری می‌دهند و روش‌های مختلفی را برای نویسندگی داشته‌اند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: امیدوارم برگزاری نمایشگاه خوشنویسان پیشکسوت بتواند جوانان را به این هنر علاقه مند کند و در آینده شاهد جوانان خوش خط باشیم که شاگردان اساتید امروز هستند.

وی با اشاره به راهکارهای توسعه هنر خوشنویسی هم اینطور گفت: برای اینکه هنر خوشنویسی در بین لایه‌های مختلف مردم و شهر گسترش یابد باید از مدارس و آموزش دانش آموزان اینکار را آغاز کنیم.

هاشمی‌معتقد است: در مدارس باید همانگونه که آموزش زبان خارجی و درس‌های دیگر مورد توجه قرار می‌گیرد هنر خوشنویسی هم مورد توجه قرار بگیرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد