× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرکل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت گفت: سطح بندی خدمات برای این است که بیمار خدمات سطح یک را از پزشک عمومی دریافت کرده و هزینه چند برابر جهت مراجعه به متخصص پرداخت نکند. زیرا مراجعه به پزشک متخصص هم هزینه‌های بیمار و هم هزینه بیمه‌های درمانی را بالا می‌برد. مردم در گام اول باید […]

مدیرکل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت گفت: سطح بندی خدمات برای این است که بیمار خدمات سطح یک را از پزشک عمومی دریافت کرده و هزینه چند برابر جهت مراجعه به متخصص پرداخت نکند. زیرا مراجعه به پزشک متخصص هم هزینه‌های بیمار و هم هزینه بیمه‌های درمانی را بالا می‌برد. مردم در گام اول باید برای دریافت خدمات سلامت به پزشک عمومی مراجعه کنند تا اگر نیاز به خدمات تخصصی بود، توسط پزشک عمومی به متخصص ارجاع داده شوند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا، محمد رضا میرزایی مدیرکل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران ،درباره ارائه خدمات سلامت در قالب نظام ارجاع و پزشکی خانواده افزود: در حال حاضر افرادی که حق بیمه آنها توسط دولت پرداخت می‌شود، روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، بر اساس قانون باید خدمات سلامت را در قالب نظام ارجاع و پزشکی خانواده دریافت کنند. اگر افراد به خدمات تخصصی نیاز داشته باشند، بیمار به مراکز دولتی ارجاع داده می‌شود.

وی ادامه داد: در روستاهای کشور بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ پزشک در مراکز خدمات جامع سلامت مستقر شده و خدمات سطح یک به همراه تیم سلامت ارائه می‌شود.

مدیرکل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت بیان کرد: نظام ارجاع و پزشکی خانواده برای جمعیت ساکن روستاها، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت که از بیمه رایگان برخوردار هستند در حال اجرایی شدن است. این افراد خدمات تخصصی و فوق تخصصی را در مراکز دولتی و مراکز خصوصی طرف قرارداد دریافت می‌کنند.

میرزایی افزود: البته اگر روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت در سفر بوده و شرایط اورژانس داشته باشند، بدون نظام ارجاع پذیرش می‌شوند.

وی اظهار داشت: نظام ارجاع و پزشکی خانواده برای جمعیت شهری استان‌های فارس و مازندران هم اجرا می‌شود و اگر افراد خارج از نظام ارجاع مراجعه کنند، تعرفه آنها متفاوت خواهد بود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد