× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

پیروز حناچی، شهردار تهران، امروز دو پروژه‌ی «دریاچه‌ی هنر» و «ایستگاه 110 آتش‌نشانی» را در سطح شهر تهران افتتاح کرد و پروژه‌ «چهارباغ ایرانی» را نیز کلنگ زد. جزییات پروژه‌ها به همراه ضرورت‌هایشان را از زبان شهردار تهران می‌توانید در این گزارش دنبال کنید. به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهر نوشت،صبح امروز یکشنبه […]

پیروز حناچی، شهردار تهران، امروز دو پروژه‌ی «دریاچه‌ی هنر» و «ایستگاه 110 آتش‌نشانی» را در سطح شهر تهران افتتاح کرد و پروژه‌ «چهارباغ ایرانی» را نیز کلنگ زد. جزییات پروژه‌ها به همراه ضرورت‌هایشان را از زبان شهردار تهران می‌توانید در این گزارش دنبال کنید.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهر نوشت،صبح امروز یکشنبه بیست و هفتم مرداد ماه، پیروز حناچی شهردار تهران، با حضور در شمال مصلای امام خمینی کلنگ احداث پروژه‌ی چهارباغ ایرانی را زد. این پروژه که حدود 42 هکتار وسعت دارد از چهار باغِ آفرینش، دانش، ایمان و بهشت تشکیل شده و در جنوب منطقه اراضی عباس‌آباد و حدفاصل اتوبان مدرس و حقانی واقع شده است. پیروز حناچی در این مراسم از حمایت رهبری سخن به میان آورد و تصریح کرد که بدون حمایت ایشان طراحی این پروژه غیرممکن بود. حناچی این مجموعه را هدیه‌ و عیدی رهبری به اهالی شهر تهران در آستانه عید غدیر ذکر کرد. او در پاره‌ی دیگری از سخنان خود نیز افزود: «قطعا این پروژه در حداقل زمان ممکن آماده خواهد شد و یکی از دستاوردهای مهم در قالب اجرای این پروژه اتصال آن به مصلای تهران خواهد بود که این کار از طریق احداث زیرگذر انجام خواهد شد. ضمن اینکه یک ایستگاه مترو در پروژه چهارباغ ساخته خواهد شد تا مردم دسترسی راحت تری به این مجموعه داشته باشند. در این جا جاذبه‌هایی نیز ایجاد خواهد شد تا حضور مردم در این مجموعه تسهیل و به عنوان یک مقصد گردشگری قلمداد شود.»

افتتاح ایستگاه آتش نشانی 110

شهردار تهران پس از مراسم کلنگ‌زنی ساخت چهار باغ به باغ کتاب تهران رفت و در حاشیه کتابخانه ملی، ایستگاه 110 سازمان آتش‌نشانی شهر تهران را نیز افتتاح کرد. در این بازدید از سه دستاورد تازه‌ی سازمان آتش‌نشانی شامل پمپ خودمکش، دمنده معمولی و لباس‌های عملیاتی نیز رونمایی شد. پیروز حناچی با ابراز خرسندی از افتتاح ایستگاه شماره 110 آتش‌نشانی گفت: «از این ایستگاه باید به عنوان یک نقطه عطف یاد کنیم؛ اگر تجهیزات آتش‌نشانی قبل و بعد از حادثه پلاسکو را با هم مقایسه کنیم، می‌توانیم بگوییم که وضعیت آتش‌نشانی از نظر تجهیزات سنگین با گذشته قابل مقایسه نیست؛ همچنین این حادثه بر مباحث نرم‌افزاری و آموزش در آتش‌نشانی تهران نیز تاثیر زیادی گذاشته؛ جا دارد یاد کنیم از کسانی که هنگام آن مأموریت، جان عزیز خود را تقدیم کردند و این اقدامات به برکت جان‌فشانی‌ها برای مردم شریف تهران است که ماندگار می‌شود. از طرف دیگر باید بگویم شورای‌شهر تهران در آغاز کار خود اقدام شجاعانه‌ای انجام داد که اختصاص درصدی از بودجه‌ تهران به موضوع ایمنی مردم تهران بود.»

در این مراسم جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، یزدانی معاون خدمات شهری، رئیس سازمان آتش‌نشانی شهر تهران حضور داشتند.

افتتاح دریاچه هنر

حناچی در ادامه‌ برنامه‌های امروز خود برای افتتاح دریاچه هنر به بخش دیگری از اراضی عباس‌آباد رفت. این دریاچه با با مساحت 25 هزار متر مربع و همچنین باغ هنر با مساحت 5 هزار متر مربع به عنوان بزرگ‌ترین طرح هنری قلب پایتخت امروز افتتاح شد. او در این مراسم از مذاکره با وزارت نیرو به منظور احداث تصفیه‌خانه‌های محلی از پساب برای آبیاری فضای سبز خبر داد و در مورد تأمین آب دریاچه هنر نیز بهره‌گیری از پساب‌های تصفیه شده را مطرح کرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد