× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

  به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز فابا،دلنوشته ای در خصوص سیلاب های اخیر و سایر بلایا از مدیرعامل مرکز فابا ما انسان ایرانی همیشه به گذشته پرافتخارمان می بالیم و حق هم داریم ببالیم. اما دیر زمانیست( لااقل از زمان قاجار تاکنون) هر روز از اقتدار گذشته خود فاصله گرفته […]

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز فابا،دلنوشته ای در خصوص سیلاب های اخیر و سایر بلایا از مدیرعامل مرکز فابا

ما انسان ایرانی همیشه به گذشته پرافتخارمان می بالیم و حق هم داریم ببالیم.

اما دیر زمانیست( لااقل از زمان قاجار تاکنون) هر روز از اقتدار گذشته خود فاصله گرفته ایم. گذاشتیم آنچه باید برمی داشتیم و برداشتیم آنچه کمتر به کارمان می آید.

ما انسان ایرانی از توحید و خدا گفتیم و میگوئیم و باید هم بگوئیم. اما از محتوای وحدانیت و چگونگی زندگی خدایی،روز به روز دورتر شدیم.

ما انسان ایرانی آرزوهای زیبای خود را بوسیله دعا و نیایش به قدرت لایزال الهی سپرده ایم و باید هم بسپاریم، اما فراموش کرده ایم حلقه پیوند آن ، تلاش خردمندانه و نظامات برنامه ریزی شده است.

یک فیلسوف غربی سخن زیبایی گفته است به این مضمون: ” ما دو خدا داریم، خدای خالق و خدای صانع. خدای خالق جهان را آفرید و خدای صانع همانا خود انسان است ” و ما انسان ایرانی چقدر بی خدا شده ایم و نمیدانیم برای رسیدن به خدای خالق باید خدای صانع را در وجودمان پرورش دهیم.

ما انسان ایرانی چون خدای صانع را گم کرده ایم، وجودمان مشحون شده است از حسرت گذشته پرافتخارمان و یا شیفتگی مقلدانه به دنیای توسعه یافته جهان امروز.

ما انسان ایرانی نیاز به رنسانسی در فهم پیوند خدای صانع با خدای خالق داریم تا آنگاه مهندسی و پزشکی و فناوری و….. به مددمان آید و اِلا می شویم همین که راه آهن را عمود بر مسیل می کشیم بی پلی و گذری تا امروز “آق قلا”را آب ببرد.

ساختمان های بلند می سازیم بدون رعایت استانداردی تا فردا با چند ریشتر زلزله بر سرمان آوار شود

بی خیال زیرساخت های اقتصادی مان شده ایم تا با تلنگر تحریم ها و قلدری زیاده خواهان دنیای امروز، بتوانند با امروز و فردای ما بازی کنند

ما انسان ایرانی چون به خدای صانع ایمان نداریم، نعمت های خدای خالق(اعم از باران، نفت و….) برایمان تبدیل به نِقمت می شود

ما انسان ایرانی یا مذهب زده ایم یا روشنفکر زده یا غرب زده یا شرق زده و از هویت خدایی خود دور افتاده ایم

ما انسان ایرانی تا زمانیکه خدای صانع را در وجودمان پرورش ندهیم نباید انتظار از خدای خالق داشته باشیم تا با وِرد و دعا مشکلاتمان را حل کند

ما انسان ایرانی باید دنبال گم شده خود در درون خود بگردیم

ره آسمان درونست، پَر عشق را بجنبان
پَر عشق چون قوی شد، غم نردبان نماند(مولانا)

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد