× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

 شهردار تهران در سفر دوروزه به تبریز به همراه شهردار این شهر و معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از چند مجموعه صنعتی تولید کننده خودروهای سنگین و اتوبوس بازدید کرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از  شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران، در حاشیه بازدید از چند مجموعه صنعتی تولید کننده خودروهای سنگین و اتوبوس […]

 شهردار تهران در سفر دوروزه به تبریز به همراه شهردار این شهر و معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از چند مجموعه صنعتی تولید کننده خودروهای سنگین و اتوبوس بازدید کرد.
به گزارش ثمره نیوز به نقل از  شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران، در حاشیه بازدید از چند مجموعه صنعتی تولید کننده خودروهای سنگین و اتوبوس در تبریز، با بیان اینکه این بازدیدها به منظور آشنایی با ظرفیت های تولید ملی صورت گرفت، گفت: در تبریز توان و ظرفیت بالایی برای تولید تجهیزات موردنیاز مدیریت شهری وجود دارد.

وی افزود: این وضعیت نشان دهنده توانایی بالای تولیدکنندگان تبریز بوده و خوشبختانه زمینه همکاری نیز فراهم است.

شهردار تهران تصریح کرد: ماشین های سنگین، اتوبوس های برقی و اتوبوس های گازی شهری از جمله مهم‌ترین نیازهای تمام کلانشهرهای کشور محسوب می شوند که می توانیم این محصولات را در تبریز تولید کنیم.

حناچی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا امیدواری برای پرداخت بدهی های دولت در حوزه تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل در سال جاری وجود دارد، گفت: در دوره جدید مدیریت در وزارت اقتصاد و امور دارایی تهاتر بخشی از بدهی های دولت به شهرداری ها آغاز شده است که در گذشته این امر وجود نداشت.

وی ادامه داد: امیدواریم فرایند این تهاتر سرعت گرفته و حجم بیشتری از بدهی های دولت به شهرداری ها پرداخت شود.

شهردار تهران همچنین در پاسخ به این سوال که آیا کارخانه واگن سازی تهران توان تولید واگن های مورد نیاز تمام کلانشهرهای کشور را دارد، اظهار کرد: در هفته جاری معاون اول رئیس جمهور از این مجموعه بازدید می کند تا زمینه توسعه و همکاری بیشتر آن با شهرداری های کلانشهرهای کشور فراهم شود.

حناچی تاکید کرد: قرار بر این نیست که کارخانه واگن سازی تهران، فقط نیاز شهرداری تهران را تامین کند؛ بنابراین، هر یک از شهرداری ها که علاقه مند باشند می توانند از ظرفیت این مجموعه که در حال حاضر تنها ۳۰ درصد آن فعال است، استفاده کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد