× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

ظهر امروز کارخانه مواد شیمیایی با حضور استاندار تهران در فیروزکوه افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری ثمره نیوز؛ علیرضا فخاری در حاشیه افتتاح پروژه‌ها در شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: در اولین روز هفته دولت توفیق پیدا کردیم، در  فیروزکوه با یاد و خاطره شهدای دولت شاهد افتتاح و بهره برداری تولیدات مواد شیمیایی با پایه شوینده ها باشیم.

 

وی با اشاره به تولیدات این کارخانه ادامه داد: زمینه تولیدات این کارخانه به شکل انحصاری در ایران در حال شکل گیری است و امید است تا با رونق تولید، رشد و توسعه زیرساخت ها در این صنعت به خودکفایی لازم برسیم.

 

استاندار تهران عنوان کرد: این تولیدات قابلیت صادراتی دارد و می تواند رقابت‌پذیر باشد و سهم بزرگی در حوزه مواد شوینده و پتروشیمی داشته باشد.

 

فخاری سپس گفت: بازدید از روند بازسازی عوارض ناشی از سیل گذشته نیز انجام شد که با کمک فرماندار و شهردار لایروبی، ساخت و مرمت رودخانه های اصلی شهر صورت پذیرفته و پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.

 

وی در مورد ظرفیت سرمایه‌گذاری در فیروزکوه تاکید کرد: ترغیب و تشویق سرمایه‌گذاران به این منطقه اهمیت دارد، چراکه ظرفیت فراهم است و نکته دیگر فراهم کردن تسهیلات اعم از تسهیلات بانکی و هم خدمات‌رسانی در حوزه زیرساخت، رفع مشکلات صدور مجوزها و پروانه های اشتغال است که هماهنگی ها صورت می گیرد تا توسعه ساخت و سازهای صنعتی در منطقه را شاهد باشیم.

 

استاندار تهران خاطرنشان کرد: دست سرمایه گذاران را برای حضور در منطقه می بوسیم و سرمایه گذاران برآورد اولیه صنایعی که می تواند در زنجیره کامل قرار بگیرد را مورد شناسایی قرار دهند.

 

فخاری در مورد بندر خشک تصریح کرد: ایجاد بندر خشک مقدماتی دارد که باید مجوزها اخذ شود، زمین و امکانات برآورد شود و اینکه تمرکز بر چه کالاهایی باشد که این موارد مورد بررسی قرار می گیرد.

 

وی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های هفته دولت افزود: مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های هفته دولت ۳۰ تا ۳۵ درصد است و اکثر پروژه‌ها با مشارکت بخش دولتی می‌باشد.

 

#استانداری_تهران

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه