× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

دستگاه تغذیه حیوانات شهری به صورت پایلوت در بوستان قیطریه نصب شد و با توجه به مشارکت و استقبال شهروندان، با تولید کننده داخلی مذاکره شد تا نمونه های مشابه این دستگاه با هزینه یک سوم نمونه خارجی در داخل کشور تولید و در بوستان ها نصب شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از […]

دستگاه تغذیه حیوانات شهری به صورت پایلوت در بوستان قیطریه نصب شد و با توجه به مشارکت و استقبال شهروندان، با تولید کننده داخلی مذاکره شد تا نمونه های مشابه این دستگاه با هزینه یک سوم نمونه خارجی در داخل کشور تولید و در بوستان ها نصب شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران،سید حمید موسوی شهردار این منطقه با بیان این مطلب اظهار داشت: باتوجه به سیاست های شهرداری تهران در راستای کاهش تولید و تفکیک پسماند خشک وکم حجم سازی بطری های بازیافتی و همچنین ارتقاء سطح دانش وفرهنگ حفاظت از محیط زیست و کمک به تغذیه حیوانات شهری با آلودگی کمتر وجلوگیری از انتقال بیماری، اولین دستگاه تغذیه حیوانات شهری در بوستان قیطریه نصب و دومین دستگاه نیز به زودی در بوستان نیاوران نصب می شود.

شهردار منطقه یک نصب دستگاه تغذیه حیوانات شهری را اولین اقدام در بین مناطق 22 گانه دانست و افزود: با تولید این دستگاه ها تا پایان سال می توانیم بوستان های شمال تهران را مجهز به دستگاه تغذیه حیوانات شهری نماییم.

شهردار منطقه یک فرهنگ سازی را در کنار نصب این دستگاه ها از الزامات مشارکت شهروندان در حفظ محیط زیست دانست و گفت: آموزش مسائل زيست‌محيطي به اقشار مختلف به عنوان يكي از برنامه‌هاي مهم در دستور كار است و دانش‌آموزان در اولويت این برنامه‌ها قرار دارند.

موسوی تصریح کرد : در این آموزش ها دانش آموزان با مواردی چون شناخت و جدا سازی زباله های خشک و تر، نحوه بازیافت و تبدیل مواد، فواید تفکیک پسماند و تاثیر آن در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی آشنا می شوند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد