× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) از تغییر تاریخ افتتاح و بهره برداری رسمی ایستگاه مولوی خبر داد و گفت: ایستگاه مولوی واقع در خط 7 تا نیمه آذرماه افتتاح خواهد شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، علی امام  مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)،ضمن تبریک فرا رسیدن […]

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) از تغییر تاریخ افتتاح و بهره برداری رسمی ایستگاه مولوی خبر داد و گفت: ایستگاه مولوی واقع در خط 7 تا نیمه آذرماه افتتاح خواهد شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، علی امام  مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)،ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و چهارمین سالگرد تأسیس شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، بیان کرد: از اینکه افتخار خدمت به شهروندان تهرانی را در طول این چهار دهه داشته‌ایم، خرسندیم.

وی در مورد اقدامات این شرکت، اظهار داشت: شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) تا به امروز، 234 کیلومتر شبکه‌ی ریلی در خط‌های 1 تا 7 به شهروندان تحویل داده است. همچنین 120 ایستگاه مترو روزانه میزبان سفرهای درون شهری یک میلیون و 800 هزار مسافر هستند.

امام افزود: امیدواریم با همت کلیه تلاشگران مترو، شاهد بهره برداری کامل خطوط 6 و 7 تا پایان سال 1399 باشیم، البته این امر در گرو تأمین منابع مالی است.

وی با اعلام اینکه در سال‌های آینده نیز عملیات اجرایی چهار خط جدید مترو آغاز خواهد شد، تصریح کرد: اولویت در اجرای عملیات چهار خط جدید، خط 10 خط شرقی و غربی تهران خواهد بود. مزیت عمده این خط، تحت پوشش قرارگرفتن منطقه 22 تهران در شبکه مترو است به طوری که حدود 41 کیلومتر از کلیه شبکه مترو در این منطقه قرار خواهد داشت. فرآیند انتخاب مشاور برای طراحی این خط و همچنین برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در اجرای آن نیز در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) از اتمام عملیات اجرایی ایستگاه متروی مولوی تا نیمه آذرماه خبر داد و گفت: درحال حاضر پیشرفت فیزیکی این ایستگاه بالغ بر 90 درصد است. نصب پله برقی و راه اندازی سیستم های تهویه‌ هم در حال انجام است. همچنین همزمان با افتتاح این ایستگاه، دو رام قطار وارد مدار بهره برداری خواهند شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد