× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

در نهمین روز از ماه مهر، مفاخریان شهردار ۹ به همراه بحیرایی شهردار منطقه10 و جمعی از مدیران و پرسنل مناطق شهری تا محل خدمت را با دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل پاک طی کردند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه9 تهران، سید علی مفاخریان شهردار منطقه9 تهران، […]

در نهمین روز از ماه مهر، مفاخریان شهردار ۹ به همراه بحیرایی شهردار منطقه10 و جمعی از مدیران و پرسنل مناطق شهری تا محل خدمت را با دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل پاک طی کردند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه9 تهران، سید علی مفاخریان شهردار منطقه9 تهران، ضمن حمایت از کمپین “سه شنبه های بدون خودرو” بیان داشت: استفاده از دوچرخه با تدبیر شهردار تهران و به منظور فرهنگ سازی در بین مدیران، مسئولین و شهروندان تهرانی است تا با این فرهنگ و استفاده از وسیله حمل و نقل پاک تردد در سطح شهر انجام شود.

وی افزود: در حرکتی که به تازگی صورت گرفته است مدیران شهری مناطق 9و10 از میدان آزادی با استفاده از دوچرخه و با عبور از محور خیابان آزادی که محل خدمتی مدیران شهری می باشد در کمپین “سه شنبه های بدون خودرو” شرکت می کنند.

شهردارمنطقه9 اذعان داشت: خوشبختانه از زمان مطرح شدن طرح “سه شنبه های بدون خودرو” توسط مدیریت ارشد شهری استفاده از فرهنگ دوچرخه سواری در بین مدیران گسترش پیدا کرده و سبب شده تا شهروندان از از ظرفیتی که شهرداری تهران در استفاده از دوچرخه فراهم کرده استفاده کنند.

وی عنوان کرد: با بهبود زیر ساختها نظیر افزایش مسیر دوچرخه، تعداد کانکس و دوچرخه ظرفیت استفاده از وسایل حمل و نقل پاک برای استفاده از دوچرخه افزایش پیدا کرده که می توان شاهد افزایش روحیه همکاری شهروندان و زیرساختها خواهیم بود.

مفاخریان در خاتمه تاکید کرد: اجرای “سه شنبه های بدون خودرو” در شهر تهران که به صورت نمادین توسط مدیران شهری و دولتی انجام می شود زمینه ای را برای فرهنگ سازی در استفاده از وسایل حمل و نقل پاک و عمومی فراهم می کند تا شاهد شهری پاک و آسمان آبی در تهران؛ شهری برای همه باشیم .

در ادامه حسین بحیرایی شهردار منطقه10 “سه شنبه های بدون خودرو” را یک فعالیت فرهنگی تلقی کرد و اذعان داشت: مجموعه شهری در تلاش است تا با بهبود زیرساخت ها، شهروندان را به استفاده از حمل و نقل پاک ترغیب کند تا روزهای سه شنبه بدون خودرو که به عنوان یک روز نمادین شناخته شده است در تمام ایام هفته اجرا شود.

وی با اشاره به فراهم سازی زیر ساخت های حمل و نقل پاک در منطقه 10 اشاره کرد و گفت: در تلاشیم تا مسیر های دوچرخه سواری را با همکاری پلیس راهور گسترش داده و بین مناطق شهری اتصال ایجاد شود تا شهروندانی که قصد سفرهای درون شهری را دارند بتوانند با اطمینان خاطر بیشتری از دوچرخه استفاده کنند.

شهردار منطقه10 تاکید کرد: با توسعه مسیر های دوچرخه سواری می توان در هوای پاک شهر تهران سهیم شد و امید است تا شاهد ترافیک کمتری در سطح شهر باشیم.

شایان ذکر است “سه شنبه های بدون خودرو” این هفته هم با حضور مدیران شهری مناطق 9 و 10 از ضلع جنوبی میدان آزادی شروع و در ادامه مسیر به خیابان آزادی و ساختمان های ستادی منتهی شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد