× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

  یکی از مراجع معظم تقلید عراق در دیدار با سفیر استرالیا در این کشور از دولت استرالیا خواست با گرد هم آوردن علمای ادیان و مذاهب مختلف در جهت از بین بردن ریشه‌های نفرت و نژادپرستی بین ملت‌های مختلف پیش قدم شود.   به گزارش ثمره نیوز به نقل از ایکنا،جوان لوندز، سفیر استرالیا […]

 

یکی از مراجع معظم تقلید عراق در دیدار با سفیر استرالیا در این کشور از دولت استرالیا خواست با گرد هم آوردن علمای ادیان و مذاهب مختلف در جهت از بین بردن ریشه‌های نفرت و نژادپرستی بین ملت‌های مختلف پیش قدم شود.

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از ایکنا،جوان لوندز، سفیر استرالیا در عراق با حضور در دفتر آیت‌الله‌العظمی سیدمحمد‌تقی مدرسی، مرجع تقلید شیعیان عراق در کربلا با این عالم دینی دیدار و گفت‌گو کرد.

آیت‌الله مدرسی در این دیدار از دولت استرالیا خواست با گرد هم آوردن علمای ادیان و مذاهب مختلف در جهت از بین بردن ریشه‌های نفرت و نژادپرستی بین ملت‌های مختلف پیش قدم شود.

این مرجع معظم تقلید ضمن طرح این پیشنهاد از برخورد دولت‌های استرالیا و نیوزیلند در قبال حادثه تروریستی کریست چرچ قدردانی و تأکید کرد: تروریسم توانایی رشد در محیط‌هایی با فرهنگ و تفکرات سالم را ندارد، از این رو دولت‌ها باید در ایجاد و شکل‌گیری چنین محیط‌هایی تلاش کنند.

آیت‌الله مدرسی در ادامه گفت: ایجاد فضایی سرشار از همزیستی مسالمت‌آمیز و همکاری بین ادیان و عقاید مختلف و عدم دخیل کردن سلیقه‌های شخصی در برخورد با یکدیگر ضرورت دارد، چرا که ادیان آسمانی بر محور توحید و تعالیم مشترک شکل گرفته و همین اشتراکات محور همزیستی مسالمت‌آمیز بین ملت‌های مختلف و نقشه راهی برای عبور از کشمکش‌ها در دنیای امروز است.

این مرجع معظم تقلید در ادامه توصیه‌های گذشته، از مسلمانان استرالیا و نیوزیلند خواست از هر گونه برخورد احساسی در واکنش به حادثه تروریستی اجتناب کرده و با حفظ اعتقاد، زبان و ارزش‌های خود در جامعه فعال بمانند.

همچنین در این دیدار سفیر استرالیا از استقبال آیت‌‌الله مدرسی و نیز دیدگاه‌های روشن ایشان در قبال مسائل مختلف تشکر کرد و گفت: دیدگاه‌ها و رهنمودهای جنابعالی حکیمانه است و دولت‌های مختلف می‌توانند با عمل به آن‌ها در مسیر پیشرفت گام بردارند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد