× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردارمنطقه یک تهران در شورای شهرداران درحضور دکتر پیروز حناچی شهردارتهران وسایر شهرداران مناطق 22گانه تهران و معاونان درخواست 11گانه منطقه یک را اعلام کرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی در این مراسم از مدیریت شهری تهران خواست در خصوص تسریع در تصویب طرح […]

شهردارمنطقه یک تهران در شورای شهرداران درحضور دکتر پیروز حناچی شهردارتهران وسایر شهرداران مناطق 22گانه تهران و معاونان درخواست 11گانه منطقه یک را اعلام کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی در این مراسم از مدیریت شهری تهران خواست در خصوص تسریع در تصویب طرح جامع حریم،تخصیص نقدینگی در مطالبات املاکی ،تخصیص اعتبار برای اتمام پروژه ها وتملک خانه های قدیمی ،انتقال خط 3 به 1 مترو ،طرح رینگ ترافیکی منطقه یک ،تعیین تکلیف پرونده باغات و محدودیت فروش تراکم در محدوده های خاص ، تعیین تکلیف آرای غیرقابل اجرای رای کاربری های مسکونی ،رفع معارضین بستر وحریم رود دره ها وانتقال مرکز زباله اوشان همکاری لازم رابا منطقه یک داشته باشند.

وی گفت: تسریع در تصویب وانتقال طح جامع حریم یا ابلاغ طرح موضعی حریم منطقه یک می تواند رویکرد سرمایه گذاری را ازمسکن به گردشگری وخدمات سوق دهد وحریم را بعنوان بستر مناسب توسعه گردشگری منطقه با مشارکت سرمایه گذاران آماده سازی کند.

موسوی پروژه های نیمه تمام بزرگراه چمران ،35 متری شهید افتخاری ، ادامه ارتش به امام علی(ع) جنوب را ازپروژه های مهم منطقه دانست که باتخصیص اعتبار لازم می تواند به زودی به بهره برداری برسند.

شهردارمنطقه یک تملک خانه های قدیمی وفضاهای با ارزش سطح منطقه را ازدیگر طرح های اجرایی دانست وگفت :با تخصیص اعتبار لازم برای تملک خانه های قدیمی می توان فضاهای با ارزشی را آزاد و برای استفاده عموم آماده سازی کرد.

وی مهمترین راهکار کاهش ترافیک منطقه یک را اتصال خط 3 به 1واجرای رینگ ترافیکی در منطقه  دانست که با اتصال خطوط مترو ، ترافیک بخش شرقی منطقه به خصوص محله چیذر با اجرای یک مسیر فرعی قابل حل می شود و با اجرای رینگ ترافیکی خیابان ولی عصر(عج) به سمت شمال ، خیابان شهرداری غرب به سمت شرق و خیابان شریعتی شمال به سمت جنوب ترافیک این محدوده ساماندهی خواهد شد.

موسوی گفت :101 پرونده باغ در منطقه یک وجود دارد که فرآیند صدور پروانه آنها طی شده و با تعیین تکلیف آنها حجم بسیاری از مراجعات به شهرسازی کم می شود.

این مقام مسئول تعیین تکلیف محدودیت فروش تراکم ممنوع 120 درصد در محدوده های خاص را مشکل دیگری دانست وگفت :با توجه به پروانه های صادر شده این طرح نیاز به تعیین تکلیف دارد تا این مشکل نیز حل و رضایتمندی شهروندان حاصل شود.

موسوی به 300 هزار متر مربع مسکونی داری رای ماده صد وتخریب اشاره کردوگفت نیاز به حمایت حقوقی جهت تعیین تکلیف آرای غیر قابل اجرا درکاربری های مسکونی داریم چرا که حقوق شهرداری توسط این افراد مورد استفاده قرار می گیردبدون اینکه ریالی به شهرداری پرداخت کنندکه با همکاری دستگاه قضایی نیاز به تعیین تکلیف دارند تا رضایتمندی سایر شهروندان بدست آید.

وی همچنین حمایت حقوقی و همه جانبه از طریق ستاد مرکز و دستگاههای مسئول راجهت رفع معارضین بستر وحریم رود دره ها برای ایمن سازی این محدوده ها لازم دانست.

موسوی افزود :تخصیص نقدینگی در مطالبات املاکی منطقه باید سرعت  بگیرد چرا که مطالبات املاکی زیادی در منطقه داریم که می توان از منابع خود منطقه پرداخت شود.

شهردارمنطقه یک همچنین در شورای شهرداران درخواست کرد مرکز  تخلیه زباله  در بلوار اوشان که یکی ازگلایه مندی های شهروندان منطقه یک وکارمندان شهرداری این منطقه است با همکاری و مساعدت شهرداری تهران به مکان دیگری منتقل شود.

وی افزود: مرکز تخلیه زباله دربلوار اوشان باعث نارضایتی ساکنان آن منطقه و900 کارمند عضو تعاونی مسکن اوشان شده است تا جایی که این تعاونی بعد13 سال هنوز به نتیجه نرسیده و مهمترین مطالبه کارمندان از مدیریت شهری منطقه یک وتهران است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد