× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

خبر اتصال خیابان ابوذر شهرستان اسلامشهر به محور اصلی شهر و نجات بوستان تقوی از بن بست و شرایط کنونی بازتاب های فراوانی در میان شهروندان داشت اما آنچه بیش از همه دیده شد، نگرانی اهالی از قطع شدن درختان حاشیه بوستان تقوی بود.   به گزارش ثمره نیوز به نقل از مرکز ارتباطات شهرداری […]

خبر اتصال خیابان ابوذر شهرستان اسلامشهر به محور اصلی شهر و نجات بوستان تقوی از بن بست و شرایط کنونی بازتاب های فراوانی در میان شهروندان داشت اما آنچه بیش از همه دیده شد، نگرانی اهالی از قطع شدن درختان حاشیه بوستان تقوی بود.

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از مرکز ارتباطات شهرداری شهرستان اسلامشهر،همین که خبر اتصال خیابان ابوذر به محور اصلی شهر و نجات بوستان تقوی از بن بست و شرایط کنونی منتشر شد، بازتاب های فراوانی در میان شهروندان داشت اما آنچه بیش از همه دیده شد، نگرانی اهالی از قطع شدن درختان حاشیه بوستان تقوی بود.

یکی از اتفاقات جالبی که در این زمینه رخ داده، جابه جایی درختان واقع در مسیر این پروژه به یک منطقه دیگر و کاشت آنها در زمینی مناسب بود.

ابتکار جالب شهرداری اسلامشهر برای حفظ حیات درختان شهر باعث شد تا ده ها درخت با میانگین سنی بالا به خاطر ساخته شدن یک خیابان مهم نیز جان خود را از دست ندهند و همچنان ایستاده و استوار در کنار مردم اسلامشهر باشند.

این درختان که به محدوده حاشیه بلوار الغدیر و انتهای محله قائمیه منتقل شده اند،با روش های تخصصی که کارشناسان فضای سبز در جابه جایی های آنها درپیش گرفته بودند، خوشبختانه همگی سالم هستند و به اصطلاح قدیمی ها در زمین جدید «گرفته اند».

این هم خبر خوب برای شهروندان و اهالی بیست متری امام خمینی و محله ابوذر و محله های اطراف آن که نگران وضعیت فضای سبز بودند.

خبر بهتر این است که در ابتدای سال ۹۸ با احداث یک خیابان جدید حد فاصل خیابان ابوذر تا بلوار اصلی شهر، نه تنها یک خیابان موازی برای بخشی از بیست متری امام خمینی ایجاد می شود و ترافیک های توان فرسای ظهر و عصر برای همیشه تمام خواهد شد، بلکه بوستان پرحاشیه تقوی هم با خروج از بن بست، با شرایط کنونی خود که پاتوق افراد خاص و حجم قابل ملاحظه ای از مشکلات اجتماعی شده خداحافظی خواهد کرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد