× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 از اجرای عملیات “باندینگ درختان نارون، بید و صنوبر سطح ورودی غربی پایتخت” به همت مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز این منطقه با هدف “کنترل و پیشگیری آفات بیماری زای مهمی همچون برگخوار نارون، سوسک های پوست خوار و چوبخوار بید و صنوبر” خبر داد. به […]

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 از اجرای عملیات “باندینگ درختان نارون، بید و صنوبر سطح ورودی غربی پایتخت” به همت مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز این منطقه با هدف “کنترل و پیشگیری آفات بیماری زای مهمی همچون برگخوار نارون، سوسک های پوست خوار و چوبخوار بید و صنوبر” خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه21 تهران،سیاوش زابلی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه با اشاره به اینکه اهمیت وجود فضاها و پهنه های سبز شهری در تلطیف هوا و تصفیه آلاینده های جوی کلانشهری چون تهران امری ضروری به حساب می آید، گفت: با عنایت به اهمیت نگهداری فضای سبز شهری و حفظ درختان موجود و مدیریت تلفیقی آفات فضای سبز شهری، کارشناسان مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه21 طی هماهنگی با پیمانکاران نگهداری فضای سبز، اقدام به انجام عملیات “باندینگ تنه درختان نارون، بید و صنوبر” معابر عبوری اصلی نواحی سه گانه این منطقه کردند.

وی در همین راستا افزود: هدف از اجرای این عملیات علاوه بر حفاظت درختان نارون، بید و صنوبر در برابر خسارت انواع آفات برگخوار و چوب خوار و پوست خوار؛ کنترل و پیشگیری از شیوع و ازدیاد این آفات بیماری زا در سال آینده می باشد.

زابلی در خاتمه یادآور شد: عملیات “باندینگ درختان نارون، بید و صنوبر” طی چندسال متوالی در سطح منطقه21 با نظارت کارشناسان مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز ورودی غربی پایتخت اجرا می شود که تاثیر خوبی در کاهش آفات نباتی این درختان داشته است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد