× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شركت راه آهن شهري تهران و حومه « مترو» در مراسم چهارمين دوره جايزه بين المللي خشت طلايي تهران براي ايجاد خط 7 مترو پايتخت موفق به دريافت لوح تقدير پروژه هاي برتر و تجارب شهري چهارمين دوره جايزه بين المللي خشت طلايي تهران شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و […]

شركت راه آهن شهري تهران و حومه « مترو» در مراسم چهارمين دوره جايزه بين المللي خشت طلايي تهران براي ايجاد خط 7 مترو پايتخت موفق به دريافت لوح تقدير پروژه هاي برتر و تجارب شهري چهارمين دوره جايزه بين المللي خشت طلايي تهران شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و بين الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه « مترو»، در مراسم چهارمین دوره جایزه بین‌المللی خشت طلایی تهران که امروز 11 آبان با حضور جمعی از مقامات کشوری و مدیران شهری در برج ميلاد برگزار شد، مهندس علی امام به‌عنوان مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه « مترو» لوح تقدير پروژه هاي برتر و تجارب شهري چهارمين دوره جايزه جهاني خشت طلايي تهران را در بخش توسعه زيرساخت ها، حمل و نقل عمومي و خدمات شهري برای ساخت و توسعه خط ۷ مترو تهران دریافت کرد.

خط ۷ مترو تهران به طول ۲۷ کیلومتر با ۲۲ ایستگاه و ۱۰ ایستگاه فعال به‌عنوان عمیق‌ترین خط مترو تهران شناخته می‌شود که در ساخت آن برای اولین مرتبه در شبکه مترو تهران از 2 دستگاه ماشین حفاری مکانیزه استفاده‌شده است.

این خط به دلیل اینکه قسمت‌هایی از آن از زير خیابان مولوی می‌گذرد به لحاظ شرایط عبور از بافت تاریخی و فرسوده تهران شایان تقدیر و قابل‌توجه است.

بر اساس این گزارش چهارمین دوره جایزه بین‌المللی خشت طلایی تهران با شعار ایجاد «شهرهایی هوشمند، تاب آور و زیست پذیر برای همه» به مناسبت روز جهانی شهرها، با همکاری سازمان‌های تخصصی بین‌المللی همانند برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد، متروپولیس یا انجمن کلان‌شهرهای مهم جهان، انجمن طراحان و برنامه‌ریزان شهری و منطقه‌ای یا ISOCARP و مجمع شهرداران آسیایی AMF برگزار شد.

در این رویداد حدود ۲۰۰پروژه و تجربه شهری از داخل کشور و بیش از ۳۰۰ پروژه و تجربه از سایر شهرهای جهان مشارکت کرده‌اند که بيشتر آن‌ها در حوزه معماری، شهرسازی، میراث فرهنگی و بازآفرینی شهری است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد