× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)،گفت: براساس امضای تفاهم نامه میان اين شركت و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی مقرر شده است تا در طراحی خط‌۱۰ مترو، ایستگاهی هم به نمایشگاه اختصاص داده شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي و بين الملل شركت راه آهن شهري تهران و […]

مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)،گفت: براساس امضای تفاهم نامه میان اين شركت و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی مقرر شده است تا در طراحی خط‌۱۰ مترو، ایستگاهی هم به نمایشگاه اختصاص داده شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي و بين الملل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)، علي امام در مراسم امضای تفاهم نامه و همكاري مشترك در احداث ايستگاه نمايشگاه؛ في مابين اين شركت و شركت سهامي نمايشگاه هاي بين المللي جمهوري اسلامي ايران،گفت: براساس اسناد بالادستی، به جز ۷ خط فعلی مترو که در دست تکمیل است، ۴ خطر دیگر نيز براي تهران طراحی شده است تا براين اساس؛ شبکه متروی تهران به ۱۱ خط برسد.

وي ادامه داد: با این اقدام تمامي مناطق ۲۲ گانه به شبكه مترو متصل می‌شوند ، چرا كه بر اساس طرح جامع؛ هر ۸۰۰ متر از نقاط شهر بايد به خطوط شبکه حمل‌ونقل عمومی دسترسي داشته باشند.

امام با اشاره به مذاکراتی که با شرکت سهامي نمایشگاه هاي بين الملي ها انجام شده‌است، افزود:در راستاي اين مذاكرات در هیأت مدیره شرکت مترو نيز تصمیم گرفته شد تا راه اندازي ایستگاه نمایشگاه در اولویت كاري ما قرار بگیرد.

وي با اشاره به اينكه خط‌۱۰ با ۴۱ کیلومتر طول، از محدوده بزرگراه شهید باقری شروع شده و با عبور از صدر و نیایش به ایستگاه نمايشگاه خواهد رسيد، گفت: هدف شهرداری تهران این است که با همکاری ساير دست‌اندركاران از جمله دولت و شوراي اسلامي شهر تهران ؛در زمان مناسبی بتواند شبکه مترو را تکمیل کند.

مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه(مترو) با اشاره به ضرورت اتصال نمایشگاه بین المللی به سیستم حمل و نقل مترو اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی، مجموعه‌ای متعلق به مردم تهران است و حق آنان است که بتوانند برای دسترسی آسان به این مجموعه، از مترو به عنوان یک سیستم حمل و نقل عمومی پاک استفاده کنند به همين دليل حدود ۴‌ ماه پیش در جلسه‌ای با میزبانی شورای اسلامي شهر تهران این موضوع مطرح و بررسي شد.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم هرچه سريعترشهروندان این محدوده و سایر علاقه مندان به بازدید از نمایشگاه بین‌المللی از خدمات مترو برخوردار شوند، تصریح کرد: صنعت حمل و نقل ریلی جزو صنایع بسیار مهم و رو به رشد به شمار می آید که در این میان مترو به خاطر سرعت و کم هزینه بودن از جایگاه ویژه تری برخوردار است.

در ادامه اين مراسم بهمن حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی نيز گفت: نمایشگاه‌هایی مانند کتاب یا خودرو را که در این منطقه گره ترافیکی ایجاد می‌کرد را به شهر آفتاب واگذار کردیم و در راستاي كاهش ترافيك در اين محدوده نیز زمین لازم را در اختیار مترو قرار می‌دهیم تا در کنار سرمایه‌گذار خصوصی مشترک، هزینه‌های ایجاد اين ایستگاه تامین شود.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران افزود: از چند ماه گذشته مذاکراتی با مسئولان شهرداری و شورای اسلامي شهر تهران آغاز شد تا برای ایجاد دسترسی مناسب شهروندان این منطقه و همچنین ارائه تسهیلات حمل و نقلی به بازدیدکنندگان نمایشگاهی، ایستگاه مترو در محل نمایشگاه‌های بین المللی احداث شود.

وی با بیان اینکه هزینه‌های احداث این ایستگاه و برخی تونل‌های مرتبط با آن را شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی متقبل شده است، گفت: احداث این ایستگاه مترو و اتصال نمایشگاه بین المللی به سیستم حمل و نقل قطار شهری باعث می‌شود تا علاوه بر دسترسی آسان بازدیدکنندگان به نمایشگاه؛ شاهد روانسازی ترافیک در معابر بزرگراهی حاشیه نمایشگاه باشيم.

گفتني است تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، شهرداری منطقه یک و شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) منعقد شد تا بر اساس توافقات صورت‌گرفته، نمایشگاه بین المللی تهران به سیستم حمل و نقل مترو تهران متصل شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد