× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست شهردار تهران و با رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، معاون شهرسازی و معماری و رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران تشکیل شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران، درباره […]

جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست شهردار تهران و با رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، معاون شهرسازی و معماری و رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران تشکیل شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران، درباره این جلسه گفت: محورهای ولیعصر( عج)، وحدت اسلامی و شوش جزو محورهای تاریخی شهر تهران هستند وهسته های تاریخی شهر را به بافت جدید و توسعه های نوین شهری مرتبط می سازند.

وی درباره ویژگیهای محورهای اصلی پایتخت گفت: محور ولیعصر(عج) به عنوان شاخص ترین و طولانی ترین خیابان تهران ثبت ملی نیز شده است.

اشراقی گفت: محدوده مورد مطالعه ولیعصر به طول 4 کیلومتر در حد فاصل میدان راه آهن تا خیابان نوفل لوشاتو و در محدوده حصار ناصری قرار دارد که شامل برخی بناهای ارزشمند تاریخی و درختان چنار کهنسال است.

وی افزود: محور حافظ – وحدت اسلامی نیز یکی از قدیمی ترین خیابان های تهران است و محدوده مورد مطالعه آن به طول 5 کیلومتر در تهران ناصری حد فاصل خیابان جمهوری تا خیابان شوش بوده و شامل بناهای ارزشمند و تاریخی است.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در ادامه گفت: محور شوش نیز در حوزه جنوبی حصار ناصری به عنوان محور کار و فعالیت استفاده می شده و محدوده مورد مطالعه آن 5 کیلومتر بوده است.

اشراقی گفت: در کارگروه فنی با حفظ وضع موجود محورهای ولیعصر ( عج) و حافظ–وحدت اسلامی موافقت و تصمیم گیری درباره محور شوش به ارائه مطالعات جامع ترافیکی موکول شد.

وی بیان کرد: درنهایت و پس از توضیحات مشاور طرح تفصیلی شهر تهران و بحث و بررسی اعضاء، با عدم تعریض و حفظ وضعیت کنونی هر سه محور به دلیل حفظ هویت تاریخی شهر تهران موافقت شد.

اشراقی در ادامه گفت: هم چنین مقرر شد عرض کنونی کالبدهای دو طرف خیابان های مذکور حفظ و طرح موضعی ساماندهی محور ولیعصر(عج) و پهنه بندی محور حافظ–وحدت اسلامی بر مبنای حفظ هویت تاریخی شهر اصلاح و ارائه شود .

وی در خصوص ساماندهی میدان ولی عصر (عج) نیز گفت: اعضا با طرح ساماندهی و ارتقاء کیفی میدان ولی عصر(عج)واقع در منطقه 6 مطابق نقشه مصوب و ضوابط و مقررات موافقت کردند.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران افزود: هم چنین در این جلسه پس از توضیحات مشاور و شهردار منطقه 8 مقرر شد ساخت و ساز در محله نارمک بر اساس ضوابط زیر پهنه R231 انجام و طرح ویژه سه بعدی کل محله به جلسه ارائه شود.

وی گفت: در خصوص میدان نبوت نیز مقرر شد، مطابق سایر میادین کارگروه این مورد را بررسی و سپس اظهار نظر کند.

اشراقی درباره شهرک شهید محلاتی واقع در منطقه یک گفت: مقرر شد مصوبه قبلی کمیسیون ماده پنج اصلاح و طرح بازنگری با رعایت سقف جمیعیت پذیری، تأمین خدمات، مصلحت شهر و هماهنگی کامل مالکان شهرک تهیه و به جلسه ارئه شود.

وی افزود: بر این اساس ضروریست وضعیت خدمات شهرک با شهرداری منطقه مشخص شود، ضمن اینکه بر ممنوعیت صدور هر گونه پروانه ساختمان برخلاف مصوبه کمیسیون ماده پنج تأکید شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد