× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار اسلامشهر با اشاره به پیشرفت ‌۷۰ درصد ‌حفاری تونل متروی اسلامشهر گفت: حفاری ‌تونل متروی اسلامشهر سال آینده به پایان می‌رسد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از مرکز ارتباطات شهرداری اسلامشهر،محسن حمیدی‌ ‌شهردار اسلامشهر در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر اظهار کرد: شهرداری در سال ۱۳۹۸ حفاری پروژه متروی اسلامشهر را آغاز کرد و بعد از گذشت سه سال به پیشرفت تقریبی ۷۰ درصد در حفاری تونل رسیده و انشالله در سال آینده حفاری تونل به پایان خواهد رسید و در این حوزه دستاورد خوبی داشتیم؛ اسلامشهر یکی از ۱۰ شهری است که در کل کشور در حال احداث مترو است و هر ۴ ماه یک کیلومتر حفاری مترو صورت می‌گیرد.

 

وی تصریح کرد: پروژه‌های زیادی در سطح شهرستان اسلامشهر وجود دارد که این پروژه‌ها همگی زیرساختی هستند و تأمین منابع مالی این پروژه‌ها از محل درآمدهای عمومی شهرداری واقعاً کار سختی است که البته در کنار آن تأمین منابع دولتی نیز داشتیم.

 

حمیدی افزود:در پی سفر اخیر ریاست جمهوری به اسلامشهر، رقم قابل توجه ۵۰ میلیارد تومان به حساب شهرداری واریز شد که همینجا از حمایت‌های دولت و پیگیری‌های نماینده تشکر می‌کنیم.

 

شهردار اسلامشهر گفت: در حوزه نگهداری شهری نیز در حوزه پخش آسفالت امسال بیش از ۵۵ هزار تن آسفالت و ۳۵۰ هزار متر مربع از سطح شهر را آسفالت کردیم و طی روز جاری در دو نقطه از سطح شهر و در سطح وسیع پروژه آسفالت‌ریزی را داریم به عنوان مثال هم‌اکنون در جاده چیچکلو در حال آسفالت‌ریزی هستیم و در حوزه اصلاح هندسی در محور آیت‌الله سعیدی بعد از اصلاح هندسی خیابان شهید برنده سیفی و اصلاح هندسی خیابان نواب و میدان نماز چندین اصلاح هندسی نیز در دستور کار است.

 

حمیدی گفت: یکی از پروژه‌های مهم اسلامشهر کمربندی شمالی شهر به طول ۶.۸ کیلومتر است و از قبل از میدان نماز با ۶ تقاطع غیرهمسطح شروع می‌شود و در نهایت با یک پل روگذر با نام شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعی وارد بلوار شهید برنده سیفی می‌شود که انشالله در دهه مبارک فجر شاهد افتتاح یک سوم این پروژه خواهیم بود.

 

شهردار اسلامشهر با انتقاد از عملکرد راه‌آهن در پروژه کمربندی شمالی خاطرنشان کرد: این پروژه در دو نقطه با راه آهن جمهوری اسلامی در تلاقی است که هنوز مشکلات آن حل نشده است؛ این پروژه ۱۲ هزار تن میلگرد دارد آن هم میلگردی که امروز ۲۲ هزار تومان است و ۱۴۰ میلیارد تومان هزینه این پروژه شده است که باید این موضوع به شدت پیگیری شود و یک مسیر دسترسی آسان برای ۲.۵ میلیون نفر از مردم اسلامشهر و بهارستان و رباط‌کریم ایجاد شود چرا که روزانه ۵۰۰ هزار تردد در این مسیر صورت می‌گیرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه