× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

هنرمند حاضر در بخش دانشجویی نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی تهران، حضور دانشجویان را در بخش‌های دستیاری و دانشجویی مثبت خواند وگفت: برای شخص من بزرگترین حسن سمپوزیوم تهران این است که تعداد دانشجویان و دستیاران زیاد است زیرا این امر امکان آموزش بهتر را فراهم می‌کند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط […]

هنرمند حاضر در بخش دانشجویی نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی تهران، حضور دانشجویان را در بخش‌های دستیاری و دانشجویی مثبت خواند وگفت: برای شخص من بزرگترین حسن سمپوزیوم تهران این است که تعداد دانشجویان و دستیاران زیاد است زیرا این امر امکان آموزش بهتر را فراهم می‌کند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حمید محمد حسین، هنرمند حاضر در بخش دانشجویی درباره برگزاری نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی تهران گفت: فکر می‌کنم که یکی از بزرگترین خصوصیت‌های مثبت سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران این است که روابط و گفتمان بین دانشجویان و اساتید ایرانی وخارجی شکل می‌گیرد. در واقع این فضا امکان حرکت به سمت آموزش بهتر و حرفه‌ای‌تر را برای ما فراهم می‌کند.

او ادامه داد: به نظر من سطح آثار در این دوره از سمپوزیوم بسیار خوب و دارای تنوع و کیفیت درخشانی است، ضمن اینکه فضای سمپوزیوم نیز طی این چند روز که کار آغاز شده خوب و پر انرژی بوده است و امکانات و مدیریت نیز مثبت بوده است.

این هنرمند جوان درباره اثر اجرایی خود در این سمپوزیوم، بیان کرد: نام اثر من “آغاز” است. این کار راجع به پروژه‌ای است که چند وقت پیش آن را شروع کردم و پایه اصلی آن درباره تاریخ و قدرت است که با بهره‌گیری از فرم معماری اجرا می‌شود و من در اینجا فرم گنبد را انتخاب کرده‌ام.

محمد حسین درباره تاثیرگذاری سمپوزیوم بر سطح شهر، گفت: سمپوزیوم‌ها در مقیاس کوچک برگزار می‌شوند و تعداد اندکی هستند اما به طور حتم این رویدادها تاثیرگذاری مثبتی را در شهر و کشور به دنبال دارند زیرا کارهایی با فرهنگ و نگاه هنرمندان کشورهای مختلف در سطح شهر نصب می‌شود.

او ادامه داد: از تمام رویدادها و جشنواره‌ها می‌توان انتقاد کرد اما برای شخص من بزرگترین حسن سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران این است که تعداد دانشجویان و دستیاران زیاد است زیرا این امر امکان آموزش بهتر را فراهم می‌کند اما ‌ای کاش تعداد هنرمندان ایرانی نیز بیشتر بود.

این هنرمند خاطرنشان کرد: بعد از یک سال تاخیر به نظر می‌رسد که سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران به سمت دو سالانه شدن حرکت می‌کند اما به طور حتم این سمپوزیوم برای این تعداد هنرمند اندک است؛ بنابراین من امیدوارم که شاهد تداوم و استمرار سالانه این رویداد و افزایش برنامه‌ریزی‌های اینچنینی برای هنرمندان داخلی باشیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد