× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

جمع کثیری از خبرنگار مطبوعات و رسانه های کشور با نگارش نامه‌اي خطاب به حسن روحاني رييس‌جمهور نسبت به موج آسيب‌هاي شغلي و تعدیل هایی كه تعطيلي روزنامه‌هاي كاغذي در فروردين 1399 براي آنان رقم زد هشدار داده و خواستار توجه به اين گروه از مشاغل شدند. به گزارش ثمره نیوز،در نامه جمع کثیری از […]

جمع کثیری از خبرنگار مطبوعات و رسانه های کشور با نگارش نامه‌اي خطاب به حسن روحاني رييس‌جمهور نسبت به موج آسيب‌هاي شغلي و تعدیل هایی كه تعطيلي روزنامه‌هاي كاغذي در فروردين 1399 براي آنان رقم زد هشدار داده و خواستار توجه به اين گروه از مشاغل شدند.

به گزارش ثمره نیوز،در نامه جمع کثیری از خبرنگاران مطبوعاتی و رسانه های کشور كه براي تقديم به حسن روحانی رييس‌جمهور تحويل علي ربيعي سخنگوي دولت شده‌ آمده است :

همانطور که مستحضرید، روزنامه‌های این دیار در طول سال‌های گذشته با کم لطفی و بی‌تدبیری مسئولان مربوطه و البته اضافه شدن لطف فضای مجازی، بارها تا پای احتضار پیش رفته‌اند، اما باز هم به هزار جهد و کوشش، به دنیای دوستداران مطبوعات که همچنان لذت خواندن متون کاغذی را جزو ملزومات زندگی خود قرار داده‌اند، بازگشته‌اند.

متاسفانه رویه بی مهری با مطبوعات، در دولت حضرتعالی نیز همچنان ادامه داشته و چالش‌های بزرگی همچون کمبود و گرانی کاغذ، اختصاص نصفه و نیمه یارانه مطبوعات و … باعث شده بسیاری از رسانه‌های مکتوب تعطیل شوند، تعدیل نیرو داشته باشند و یا مجبور به کاهش شدید تیراژ خود شوند. با این وجود رسانه‌ها و خبرنگاران، بدون پشتوانه خاصی، همچنان برای بقای این قدیمی‌ترین ابزار اطلاع‌رسانی جنگیده و می‌جنگند. اما دریغ که به نظر می‌رسد تلاش‌های وفادارانه و شجاعانه خبرنگاران برای یافتن راهکارهایی برای ادامه بقای مطبوعات در طول این سال‌ها، هر بار با مانع جدیدی روبه‌رو می‌شود.

در بخش ديگري از اين نامه به شيوع ويروس كرونا و تلاش خبرنگاران روزنامه‌ها براي اطلاع‌رساني صحيح و مبارزه با اخبار جعلي و فيك‌نيوزها اشاره شده و تعطيلي يك‌هفته‌اي روزنامه‌ها را اينگونه توصيف كرده است : همین وقفه ساده یک هفته ای باعث شد تا مدیران برخی از رسانه‌های مکتوب، با اعلام این که توان تمدید قراردادهای خبرنگاران و روزنامه‌نگاران و پرداخت حقوق آن‌ها را ندارند، از ادامه همکاری با ایشان خودداری کرده و عملا آن‌ها را اخراج کنند و یا تصمیم به کاهش حقوق آن‌ها گرفته‌اند.

این مساله در شرایطی اتفاق افتاده است که حقوق و درآمد اصحاب رسانه، در ردیف حداقل‌های دریافتی عرف جامعه بوده و به نوعی حداقل حقوق کارگری محسوب می‌شود.

یادآور می شود،امضا كنندگان اين نامه از حسن روحاني خواسته‌اند : امیدواریم که هر چه سریع‌تر و پیش از آن که بخواهیم بر سر قبر پیکر نحیف مطبوعات ایران فاتحه بخوانیم، این درخواست را بررسی و نتیجه را اعلام و اجرایی کنید.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه