× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

  جلسه تودیع و تقدیر از معاونت اجرایی اداری شورای عالی استان ها عصر امروز (دوشنبه) برگزار شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،عصر امروز(دوشنبه) مراسم تودیع و تقدیر از منصور روشناسی معاون اداری _ اجرایی پیشین شورای عالی استان ها با حضور مهندس مرتضی الویری رئیس […]

 

جلسه تودیع و تقدیر از معاونت اجرایی اداری شورای عالی استان ها عصر امروز (دوشنبه) برگزار شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،عصر امروز(دوشنبه) مراسم تودیع و تقدیر از منصور روشناسی معاون اداری _ اجرایی پیشین شورای عالی استان ها با حضور مهندس مرتضی الویری رئیس و معاونین و مدیران ستادی شورای عالی استان ها برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم منصور روشناسی با بیان روند شکل‌گیری شورای عالی استان ها گفت: در کار شورایی بجز همدلی و همراهی کار دیگری نمی توان انجام داد. بنابراین با وجود تمام تفاوت ها در تمام عرصه ها باید همدل و همراه بود. وی افزود در طی سال اول دوره پنجم شورای عالی استان ها نیز جز این چیزی نبود و در 3 سال باقی مانده نیز امیدوارم همینگونه ادامه پیدا کند.

 

روشناسی با اشاره به وجود برخی مسائل و مشکلات گفت: خوشبختانه این مشکلات به مرور با تلاش مهندس الویری و همکاران در حال برطرف شدن است. شورای عالی استان ها به عنوان دومین پارلمان کشور با وجود مظلومیت در قانون اساسی جایگاه بالایی دارد و این قوانین و اندیشه های والای حضرت امام(ره) در زمینه شورایی انگیزه خوبی برای دلسوزان است.

 

معاون اداری – اجرایی پیشین شورای عالی استان ها ادامه داد: در ابتدای شکل گیری شورای عالی استان ها ما به حضور یکی از نمایندگان برجسته مجلس ششم رفتیم که ایشان گفت: تفکری در مجلس وجود دارد که اختیارات خود را به شورا واگذار نخواهند کرد چرا که اگر این اختیار واگذار شود و شورا فعالیت های عمرانی و خدماتی انجام دهد از دید مردم جایگاه بالایی پیدا کرده و رقیب نمایندگان مجلس در انتخابات خواهند شد.

 

وی افزود: بنابراین جریان هایی در کشور وجود دارد که اجازه رشد به شورای عالی استان ها نمی دهد،لذا شوراها باید با یکدیگر همدل باشند و ۷۵ عضو شورای عالی استان ها می بایست دست در دست هم و در کنار هم باشند تا بتوانند در مقابل این جریان ها دوام بیاورند. بنابراین باید برای شوراها کار فرهنگی انجام داد تا این سیستم مورد قبول همه واقع شود.

 

در ادامه ‌نیز مهندس الویری با تقدیر از فعالیت های منصور روشناسی در سال‌های اخیر گفت: با وجود اینکه آقای روشناسی به لحاظ قانونی باید بازنشسته شوند اما قطعا استفاده از تجربیات وی در دستور کار شورای عالی استان ها قرار خواهد داشت.

 

رئیس شورای عالی استان ها ادامه داد: آقای روشناسی از ابتدای شکل گیری شورای عالی استان ها حضور داشته و برای شکل‌گیری این نهاد زحمات زیادی کشیدند. از این نظر قطعا به این شورا وابستگی و علاقه خواهند داشت که ما هم تلاش می‌کنیم از این علاقه و تجربه استفاده بهینه کنیم.

 

در این مراسم همچنین با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از زحمات و تلاش های منصور روشناسی در طی سال ها خدمت رسانی به اعضا شوراهای شهر و روستا تقدیر و تشکر به عمل آمد. گفتنی است منصور روشناسی به افتخار بازنشستگی نائل آمده است.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد