× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک از آغاز ثبت‌نام ساکنان محدوده‌ی کنترل آلودگی هوا(زوج یا فرد) در سامانه‌ی «تهران من» به منظور بهره‌مندی از امتیاز تخفیف 50 درصدی این طرح از ابتدای تیر ماه خبر داد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، عمار سعیدیان‌فر مدیر […]

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک از آغاز ثبت‌نام ساکنان محدوده‌ی کنترل آلودگی هوا(زوج یا فرد) در سامانه‌ی «تهران من» به منظور بهره‌مندی از امتیاز تخفیف 50 درصدی این طرح از ابتدای تیر ماه خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، عمار سعیدیان‌فر مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک با بیان این‌که طی 4 دهه اجرای طرح ترافیک در پایتخت، ساکنان محدوه از این محدودیت آسیب دیده‌اند، افزود: در طرح ترافیک جدید که از سال 97 اجرا شد، تسهیلاتی برای ساکنان محدوده‌ی طرح ترافیک در نظر گرفته شد که شامل یک‌بار خروج رایگان پیش از ساعت ۸.۳۰ و یک‌بار ورود رایگان پس از ساعت ۱۷ بود و از سال جاری نیز ساکنان محدوده طرح ترافیک، در صورت تردد بین ساعات مذکور از ۵۰ درصد تخفیف بهره‌مند خواهند شد.

در ادامه تغییرات طرح ترافیک در سال 98 و پس از حذف طرح زوج یا فرد و جایگزینی طرح کنترل آلودگی هوا در محدوده دوم، از اول تیر ماه ساکنان آن محدوده نیز همین امتیازها را خواهند داشت.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح ترافیک با اشاره به این‌که ساکنان محدوده‌ی زوج یا فرد از امروز ( 14اردیبهشت ماه می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ی «تهران من» به نشانی my.tehran.ir نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند گفت: فرایند ثبت‌نام از ساکنان محدوده‌ی کنترل آلودگی هوا(زوج یا فرد) در سامانه‌ی «تهران من» از امروز آغاز شده است تصریح کرد: متقاضیان باید پس از ثبت‌نام در سامانه‌ی تهران من، مدارک مالکیت یا اجاره‌نامه و قبوض پرداخت شده عوارض نوسازی و پسماند خود را به دفاتر خدمات الکترونیک شهر ارایه کنند تا آن‌ها بتوانند از تخفیف ۵۰ درصدی ساکنان این محدوده استفاده کنند.

سعیدیان‌فر تاکید کرد: ساکنان محدوده‌ی طرح آلودگی هوا(زوج یا فرد) در نظر داشته باشند که تخفیف 50 درصدی همزمان با اجرای طرح کنترل آلودگی هوا یعنی از ابتدای تیر ماه برایشان اعمال خواهد شد.

وی در ادامه در مورد ساکنان محدوده‌ی طرح ترافیک نیز گفت: این دسته از متقاضیان نیز باید جهت ثبت‌نام به سامانه‌ی تهران من مراجعه کنند و اگر ساکنان داخل محدوده طرح ترافیک، مالک بوده و قبلا ثبت‌نام کرده باشند، نیازی به مراجعه بعدی به دفاتر خدمات الکترونیک ندارند اما اگر ساکنان، مستأجر باشند و تاریخ اجاره‌شان منقضی شده باشد، می‌بایست مدارک خود را به دفاتر خدمات الکترونیک ارایه کنند تا بتوانند از تخفیف ۵۰ درصدی بهره‌مند شوند.

سعیدیان‌فر بار دیگر تاکید کرد: ساکنان محدوده‌ی طرح ترافیک پس از ثبت نام در سامانه و ارایه مدارکشان به دفاتر خدمات الکترونیک شهر، مشمول تخفیف 50 درصدی محدوده‌ی طرح ترافیک خواهند شد، همچنین یک‌بار خروج قبل از ساعت ۸:۳۰ و یک‌بار ورود بعد از ساعت ۱۷ برای این افراد رایگان خواهد بود.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک اظهار داشت: آن دسته از شهروندان ساکن محدوده‌ی طرح ترافیک که سال گذشته در سامانه‌ی «تهران من» ثبت‌نام کرده‌اند در صورتی‌که که عوارض طرح ترافیک، عوارض نوسازی و پسماند خود را پرداخت کرده باشند دیگر نیازی به ثبت‌نام نداشته و از تسهیلات ساکنان محدوده بهرمند خواهند شد، در غیر اینصورت از ابتدای تیر ماه سیستم به‌طور اتوماتیک از سامانه حذفشان خواهد کرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد