× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

یکی از نمایندگان منتقد عملکرد وزیر بهداشت، کمبود دارو و افزایش قیمت آن و همچنین توزیع ناعادلانه پزشک متخصص در مناطق کمتر برخوردار را از دلایل انتقاد خود به وزیر بهداشت دانست و گفت: لازم است وزیر برای رفع مشکلات موجود سری به کمیسیون تخصصی مجلس بزند.

به گزارش ثمره نیوز،غلامعلی کوهساری، عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ در انتقاد از عملکرد وزیر بهداشت در گفتگو با خبرنگار ثمره نیوز  گفت:استیضاح وزرای زیادی از جمله وزیر بهداشت در کارتابل نمایندگان وجود دارد. اما نگاه مجلس نگاهی تعاملی با دولت بوده است که تاکنون وزرای زیادی را استیضاح نکرده است.

این نماینده منتقد عملکرد وزیر بهداشت ادامه داد: درخصوص عملکرد وزیر بهداشت انتقادات جدی و زیادی وجود دارد. از جمله عدم به کارگیری نیروهای متخصص در این مجموعه، بی توجهی به اقنای افکار عمومی و رسانه ها و اقدامات نمایشی بی حاصل، بی توجهی به بسترسازی لازم برای تعیین تکلیف پزشکان فارغ التحصیل و ایجاد زمینه مهاجرات پرستاران و …

کوهساری ادامه داد: علاوه بر موارد ذکر شده در شرایط اوج کرونا در کشور یکسری نیروهای طرحی بودند که وزارت بهداشت از آنها استفاده کرد امابا فروکش کردن کرونا، تعدادی زیادی از آنها تعیین وضعیت نشده و به فراموشی سپرده شدند. در حالی که دور از انصاف است که فقط در شرایط نیاز از نیروها بهره ببرند و بعد رها شوند.

این نماینده مجلس همچنین به عدم توزیع عادلانه پزشک در سطح استان ها و مناطق محروم اشاره کرد و گفت:درخصوص توزیع عادلانه پزشک و در حوزه بهداشت و درمان در مناطق محروم و کمتر برخوردار بی توجهی زیادی شده است که یکی از مشکلات اساسی ما است.

او همچنین به مشکلات مدیریتی این وزارتخانه در سطح استان ها اشاره کرد و افزود: در مجموعه مدیریتی آقای عین اللهی در سطح کشور و استان ها مشکلات مدیریتی جدی وجود دارد و انتظارات مردم در این باره تامین نمی شود.

کوهساری مشکل بعدی را کمبود دارو دانست و اضافه کرد: مردم در تامین دارو با مشکل جدی مواجه هستند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مشکل جدی دیگر را افزایش قیمت دارو دانست و گفت: حذف ارز ترجیحی باعث افزایش زیادی قیمت دارو شده است و هر خانواده ای که یک بیمار داشته باشد با افزایش قیمت دارو نمی تواند سر کند. حتی دیده شده برخی به دلیل گران بودن قیمت دارو حتی به پزشک هم مراجعه نمی کنند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: بنابراین لازم است وزیر بهداشت به کمیسیون تخصصی مجلس بیاید و از نمایندگان برای رفع این مشکلات کمک بگیرد.

انتهای پیام/

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه