× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

خطیب موقت نمازجمعه شریف آباد گفت: با توافق جمهوری اسلامی با کشورهای همسایه زمینه برای تغییر قدرت جهانی از غرب به شرق با اتحاد ایران، روسیه و چین شکل گرفت

به گزارش ثمره نیوز؛حجت الاسلام و المسلمین حسین اردستانی خطیب موقت نمازجمعه شریف اباد با اشاره به فرا رسیدن روزهای پایانی ماه شعبان گفت: ماه شعبان ماه استغفار است در دعای پایانی شعبان جمله معروفی است که باید به توجه بیشتری شود.

وی در ادامه به خطبه آخر ماه شعبان پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد(ص) اشاره نمود و اظهارکرد: پیامبر در خطبه پایانی ماه شعبان خطاب به مردم، از حلول ماه خدا ماه رمضان یادمی کند و با این بیان صرفا خطاب به مومنین نمی گوید بلکه آحاد جامعه را خطاب قرار می دهد.

خطیب موقت نماز جمعه شریف آباد در ادامه به حلول سال نوی شمسی اشاره نمود و اذعان کرد: در هنگام قرائت دعای تحویل سال به معانی آن توجه شود بویژه تغییر قلوب،(یا مغلب القلوب و الابصار، یا مدبر الیل و انهار یا محول الحول و احوال حول حالنا الی احسن الحال) یعنی گشایشی در قلوب همه ما رخ دهد و در معنویات گامهای خوبی برای خودمان برداریم و مسکینان و فقرا را از یادنبریم.

وی در ادامه به اهمیت اسلام به سفر اشاره کرد و افزود: در اسلام به سفر تاکید شده اما باید در سفر مراقب هم و همنوعانمان باشیم و از بروز حوادث با دقت هرچه بیشتر در رانندگی جلوگیری نماییم.

اردستانی در ادامه با اشاره به تحولاتی که از نتیجه توافق ایران و عربستان در منطقه و جهان شکل گرفت اضافه کرد: با توافق ایران و عربستان رایحه خوش دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران برای دوری از نفاق و رسیدن به همبستگی مردم آزادیخواه جهان و مومنین دمیده شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توافق جمهوری اسلامی با کشورهای همسایه زمینه برای تغییر قدرت جهانی از غرب به شرق با اتحاد ایران، روسیه و چین شکل گرفته و اکنون همه دنیا به این نتیجه رسیدن که دیگر نمی توان به دیوار لغ و پوسیده غرب بویژه آمریکا اعتماد کرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه