× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

علی امام مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) گفت: دو ایستگاه در بخش شرقي خط ۷ متروي تهران شامل ايستگاه بسيج و ميدان محمديه به‌طول هشت و نيم کیلومتر تا چند روز آينده وارد مدار بهره‌برداري می‌شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي و بين‌الملل شركت راه‌آهن شهري تهران و […]

علی امام مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) گفت: دو ایستگاه در بخش شرقي خط ۷ متروي تهران شامل ايستگاه بسيج و ميدان محمديه به‌طول هشت و نيم کیلومتر تا چند روز آينده وارد مدار بهره‌برداري می‌شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي و بين‌الملل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) علي امام، مديرعامل اين شركت به‌همراه فرنوش نوبخت، مديرعامل شركت بهره‌برداري متروي تهران و حومه، مجري و مديران از بخش شرقي خط 7 بازديد كرده و از نزديك در جريان روند آماده‌سازي دو ايستگاه بسيج و محمديه قرار گرفتند.

در اين مراسم ضمن بازديد كلي از فرايندهاي اين بخش، تاكيد شد: آمادگي كامل وجود دارد تا چند روز آينده اين بخش وارد مدار بهره‌برداري شود.
امام با اشاره به تكميل شدن بخش ساختماني و تجهيزاتي مورد نياز براي بهره‌برداري دو ايستگاه بسيج و محمديه، گفت:4 رام قطار جدید که در داخل کشور مونتاژ شده نيز به‌همراه اين دو ايستگاه به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

شايان ذكر است شركت بهره برداري متروي تهران نيز برنامه ريزي لازم را جهت بهره برداري و ارايه خدمات به شهروندان انجام داده است.

به گفته مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) اين خط داراي بیشترین ایستگاه‌های تقاطعی با شبکه متروی تهران است كه اين امر منجر به بهره‌وري بالاي استفاده از شبكه متروي تهران خواهد شد.

گفتني است مراسم افتتاح به‌زودي با حضور شهردار تهران و تعدادي از مسئولان و دست‌اندرکاران کشور انجام خواهدشد.

بنا بر اين گزارش، ایستگاه میدان محمدیه واقع در منطقه 12 تهران؛ یک ایستگاه تقاطعی است كه ایستگاه خط ۱ آن سال 1380 افتتاح شده و به‌زودی ایستگاه خط ۷ نیز وارد مدار بهره‌برداري مي‌شود.

لازم به ذكر است ايستگاه بسيج واقع در منطقه 14 تهران نيز داراي دو ورودي است كه در تقاطع بزرگراه شهيد محلاتي و بسيج واقع شده و با راه‌اندازي اين ايستگاه، شهروندان ضمن استفاده از شبكه مترو، به ايستگاه‌هاي اتوبوس BRT پايانه خاوران و دانشگاه علم و صنعت دسترسي خواهند داشت.

گفتني است ايستگاه بسيج قبلاً افتتاح شده بودكه به‌دليل عدم رعايت موارد ايمني تعطيل شد و حالا با رفع مشكلات و رعايت نكات ايمني مورد نياز؛ دوباره به بهره‌برداري مي‌رسد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد