× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

فاضل جمشیدی به نمایندگی از تعدادی از هنرمندان برجسته موسیقی کشور طی نامه ای از پیروز حناچی شهردار تهران به جهت اقدام شایسته سازمان بهشت زهرا(س) در کمک و همراهی بازسازی آرامگاه زنده یاد علینقی وزیری هنرمند بزرگ و برجسته تاریخ موسیقی ایران تقدیر کرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان […]

فاضل جمشیدی به نمایندگی از تعدادی از هنرمندان برجسته موسیقی کشور طی نامه ای از پیروز حناچی شهردار تهران به جهت اقدام شایسته سازمان بهشت زهرا(س) در کمک و همراهی بازسازی آرامگاه زنده یاد علینقی وزیری هنرمند بزرگ و برجسته تاریخ موسیقی ایران تقدیر کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، فاضل جمشیدی در نامه خویش خطاب به پیروز حناچی شهردار تهران در تقدیر از مدیریت سازمان بهشت زهرا(س) آورده است:
” قطعا در سایه تدابیر جنابعالی، اندیش های فرهنگ مدارانه تان و همچنین مدیران زیر مجموعه شهرداری زین پس شاهد اتفاقات متین و ارزشمندی خواهیم بود.

در همین راستا استدعا دارد مراتب سپاس و تشکر بخش عمده ای از موسیقی دانان کشور به دلیل توجه مدیران سازمان بهشت زهرا(س) در خصوص ارج گذاری به مقام و آرامگاه استاد علینقی وزیری بنیانگذار موسیقی نوین ایران را اعلام نمایند.”

گفتنی است در نیمه مهرماه 1398 به مناسبت هفته تهران جمعی از بزرگان و اساتید موسیقی کشور با همراهی سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) با حضور بر سر مزار علینقی وزیری در بهشت زهرا(س) یاد و خاطره این استاد برجسته موسیقی کشور را گرامی داشتند.

در این مراسم از سردیس و سنگ قبر جدید استاد علی نقی وزیری در مقبره 1053 بهشت زهرا(س) رونمایی گردید.

استاد علی نقی وزیری، موسیقی‌دان ایرانی و از پیشگامان آهنگسازی برای اجرای ارکستری موسیقی ایرانی بود. وی به جهت تأثیرات عمده‌ای که بر موسیقی سنتی ایران گذاشت، از جمله ایجاد روشی برای نت‌نویسی و شیوه تدوین ردیف، شهرت دارد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد