× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به گزارش ثمره نیوز به نقل از اقتصاد جامعه،محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در «آیین شکرانه بهره برداری از ۴۱۰۰۰ اشتغال مستقیم» در محل نمایشگاه دستاوردهای ستاد اجرایی برگزار شد از بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان «پشتیبان مالی برتر در طرح های اشتغال زایی برکت» تقدیر کرد. مخبر در […]

به گزارش ثمره نیوز به نقل از اقتصاد جامعه،محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در «آیین شکرانه بهره برداری از ۴۱۰۰۰ اشتغال مستقیم» در محل نمایشگاه دستاوردهای ستاد اجرایی برگزار شد از بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان «پشتیبان مالی برتر در طرح های اشتغال زایی برکت» تقدیر کرد.

مخبر در این نشست با اعلام اینکه در سال ۱۳۹۷، با همکاری بانک قرض الحسنه مهر ایران طی ۷ ماه بیش از ۴۱ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است اذعان داشت: خوشبختانه بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک پارسیان، بانک های حامی حرکت بنیاد برکت هستند و امیدوارم که این دو بانک، الگویی برای ورود سایر بانک ها به این حوزه باشند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ادامه داد: همچنین لازم می دانم که از مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور حمایت مالی که منجر به ایجاد قریب به ۱۰ هزار شغل در مناطق محروم در سال ۱۳۹۷ شد، تقدیر و تشکر کنم.
در ادامه دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز با اعلام اینکه طی ۱۱ سال فعالیت، تاکنون بانک از مسیر تخصصی قرض الحسنه خود منحرف نشده است بیان کرد:  همواره بانک قرض الحسنه مهر ایران در زمینه های ازدواج، معیشت، درمان و مواردی از این دست به اعطای تسهیلات قرض الحسنه تا سقف ۲۰ میلیون تومان و  با کارمزد ۰ تا ۴ درصد اقدام کرده است؛ همچنین طی دو سال گذشته تلاش کردیم در حوزه حمایت از کالای ایرانی و اشتغال بیش از پیش ایفای نفش کرده و خوشبختانه در هر دو حوزه بسیار موفق عمل کردیم.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اعلام اینکه معوقات این بانک ۱ درصد است اعلام داشت: این مهم یک افتخار برای نظام بانکی در سطح داخلی و بین الملل است و همین می تواند نقطه قوتی باشد برای حمایت هرچه بیشتر دولت، خیرین و مردم.
اکبری افزود: جذب منابع با پرداخت سود صفر درصد مشکل است و بانک قرض الحسنه مهر ایران با حمایت های مادی و معنوی دولت و نهادهای تأثیرگذار و خیرین می تواند گام های بیشتری در خصوص توسعه اشتغال های خُرد بردارد.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت حمایت از شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: تأمین مالی طرح های دانش بنیان باید بر اساس منابع قرض الحسنه با کارمزد حداکثر ۴ درصد صورت گیرد؛ چرا که طرح های دانش بنیان نمی تواند با وام های با سود ۱۸ درصد به نتیجه برسد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران همچنین ضمن اشاره به جذب ۱۵۰ هزار میلیارد ریالی منابع قرض الحسنه از ابتدای تأسیس بانک تاکنون، به میزان تسهیلات اعطایی توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران طی ۱۱ ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: این بانک در یازده ماه سال جاری، بیش از ۱ میلیون و ۵۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش بیش از ۱۱۰ هزار میلیارد ریال در حوزه های مختلف آموزشی ،درمانی، حمایت از زنان سرپرست خانوار، حمایت از اشتغال پایدار و … پرداخت کرده است.
اکبری در ادامه ضمن تشکر از ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و بنیاد رکت اذعان داشت: با قبول این همراهی توسط نهادهای مذکور، موفق شدیم تا طی ۶ ماه گذشته، ۷ هزار شغل در مناطق محروم ایجاد کند که تا پایان سال با اعتیاری به میزان ۱۵۰۰ میلیارد ریال، به ۱۰ هزار شغل می رسد و این مبلغ طی سال های آینده نیز تکرار خواهد شد.
وی در ادامه گفت: همچنین  طی سه ماه گذشته بانک قرض الحسنه مهر ایران با همکاری کمیته امداد با اعتبار ۳۸۰۰ میلیارد ریال به بیش از ۷۰ هزار نفر تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های معیشتی و اشتغال اعطا کرده که این از دیگر دستاوردهای ارزشمند این بانک در حوزه حمایت از تولیدکنندگان داخلی محسوب می شود.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اضافه کرد: همچنین طی تفاهم نامه با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای مقاوم سازی ۱۲ هزار مسکن روستایی، مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده که این مهم در حال اجرا است.
اکبری در پایان به نقش موثر تمام کارکنان بانک قرض الحسنه مهر ایران در موفقیت روزافزون آن اشاره کرد و بیان داشت: همکاران در تمامی استان های کشور به خصوص استان های محروم، جوان و پرانرژی هستند و با این ویژگی توانستند فعالیت حوزه قرض الحسنه کشور را بسط و گسترش بدهند.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد