× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج، به ریاست دکتر حناچی شهردار تهران تشکیل شد . به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، علی […]

جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج، به ریاست دکتر حناچی شهردار تهران تشکیل شد .

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج ،درباره این جلسه گفت: در طرح تفصیلی یکپارچه شهر تهران، محور موصوف به صورت بزرگراه ۷۶ متری بوده که محدوده بازار آهن را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می کند.

وی افزود: طول تقریبی بزرگراه ۴/۷ کیلومتر و بخش هایی از آن به صورت زیر گذر اجرا شده است که محدوده مورد مداخله به طول تقریبی یک کیلومتر و عرض ۳۵ متر در حد فاصل بلوار الغدیر تا بلوار بهار است.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج گفت: طرح توجیهی با مسقف کردن محور و در نظر گرفتن معیارهای طراحی شهری و هم چنین یکپارچگی و ارتباط کارکردی دو لبه شمالی جنوبی بازار آهن انجام شده تا ضمن تأکید بر عبور و مرور پیاده، جانمایی بهینه کاربری های خدماتی ارائه شود.

وی تأکید کرد: با این اقدام محدوده مذکور به یک فضای شهری مطلوب تبدیل می شود که به منظور تأمین خدمات مکمل بازار آهن و ارتقاء کیفیت فضائی – کالبدی عرصه جدیدی به وجود می آید.

اشراقی گفت : با طرح مذکور که با اصلاحاتی به تایید کارگروه فنی رسیده بود، پس از توضیحات مشاور، شهردار منطقه ۱۸ و مدیر عامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر موافقت شد.

وی افزود: بر این اساس مقرر شد در فضای مسقف صرفاً کاربری های خدماتی در نظر گرفته شده و پارکینگ ها در جداره های محور پیش بینی شوند.

اشراقی با بیان اینکه لازم است طرح معماری فاخری در این زمینه تهیه شود ،گفت: در این جلسه توصیه شد در طراحی از سازه های سبک استفاده شود و طرح یکپارچه ای با هماهنگی ذینفعان در محدوده بازار آهن تهیه و به کمیسیون ارائه شود.

شایان ذکر است در این جلسه با احداث بیمارستان جامع فوق تخصصی کلیه در کوی فراز منطقه ۲ نیز موافقت شد و هم چنین طرح بازنگری شهرک محلاتی پس از توضیحات مشاور، نمایندگان شهرک و شهردار منطقه یک مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیم گیری در این باره به جلسات آتی موکول شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد