× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

علی دشتی گفت: در راستای تکمیل آموزش های دوره یک ساله گذشته انجام آموزش مستقیم و حضوری در 20 استان کشور را خواهیم داشت.     به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،علی دشتی رئیس مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان ها،درباره آموزش شوراهای اسلامی استان ها […]

علی دشتی گفت: در راستای تکمیل آموزش های دوره یک ساله گذشته انجام آموزش مستقیم و حضوری در 20 استان کشور را خواهیم داشت.

 

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،علی دشتی رئیس مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان ها،درباره آموزش شوراهای اسلامی استان ها و برنامه های این مرکز اظهارداشت: یکی از محوری ترین برنامه های ریاست محترم شورای عالی استانها آموزش شوراهای اسلامی بوده است. در این راستا اولین اقدامی که صورت گرفت تشکیل مرکزآموزش و پژوهش از تجمیع اداره آموزش و مرکزپژوهش های شورای عالی استانها بود.

وی گفت: با تشکیل این مرکز اولین اقدامی که بایستی صورت می گرفت تدوین برنامه زمان بندی آموزش با توجه به ظرفیت های استانی بود. در همین راستا در 10 استان کشور در طول یک ساله گذشته آموزش حضوری و موثری انجام شد. یعنی 30 هزار نفر ساعت و 3 هزار گواهی نامه آموزش از سوی شورای عالی استانها برای اعضای شوراهای اسلامی صادر شد.

دبیر هیات رئیسه شورای عالی استان ها بیان کرد: نکته دیگر اینکه آموزش های مرکزآموزش و پژوهش شورای عالی استان ها صرفا به صورت مستقیم و حضوری در استان ها انجام نشد. بلکه علاوه بر آن با هماهنگی با شورای اسلامی استان های کشور، استانداری و فرماندری ها آموزش شوراها به صورت غیر متمرکز با حمایت و همراهی شورای عالی استان ها با اعزام مدرس و ارسال سرفصل های آموزشی انجام شد.

علی دشتی تصریح کرد: در مقایسه سال اول دوره پنجم با نحوه و میزان آموزش در دوره چهارم شورای عالی استان ها افزایش بیش از 2 برابری در کمیت آموزش و تفاوت کیفی وجود داشته است. در واقع در سال اول دوره پنجم شورای عالی استان ها 10 دوره آموزشی در 10 استان و در کل دوره چهارم 5 استان آموزش دیده اند.

وی با اشاره به برنامه های مرکزآموزش و پژوهش شورای عالی استانها در سال 98 گفت: در راستای تکمیل آموزش های دوره یک ساله گذشته انجام آموزش مستقیم و حضوری در 20 استان کشور را خواهیم داشت. پایه ریزی و انجام دوره های آموزشی غیر حضوری برای شوراهای اسلامی با توجه به زیرساخت های فن آوری موجود و گستردگی حوزه های جغرافیایی کشور در همه استان ها و گسترش تعاملات آموزش با ارگان ها و نهادهای مرتبط به ویژه وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری (مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهری) از دیگر برنامه ها است.

رئیس مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان ها با بیان اینکه نهایی کردن تفاهمنامه همکاری آموزش با صدا و سیما در 2 مقوله آموزش همگانی مردم و آموزش اعضای شوراهای اسلامی را در دستور کار داریم بیان کرد: تهیه کتب و متون راهنما برای اعضای شوراها وتهیه و چاپ مجموعه سوالات پرکاربرد اعضای شوراها که در طول دوره های آموزشی مطرح شده بود نیز از برنامه های مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استانها در سال آتی است.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد