× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

محمود کلهری شهردار منطقه 17 در جریان رکابزنی با حضور مهدی نیکبخت رییس آموزش و پرورش این منطقه برگزار شد از مراحل پایانی مناسب سازی معابر و آمادگی مدیریت شهری برای اهدای دوچرخه به دانش آموزان و گسترش فرهنگ دوچرخه سواری خبر داد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 17 […]

محمود کلهری شهردار منطقه 17 در جریان رکابزنی با حضور مهدی نیکبخت رییس آموزش و پرورش این منطقه برگزار شد از مراحل پایانی مناسب سازی معابر و آمادگی مدیریت شهری برای اهدای دوچرخه به دانش آموزان و گسترش فرهنگ دوچرخه سواری خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 17 تهران،محمود کلهری شهردار منطقه 17 تهران،مطابق با همه سه شنبه های حضورش در منطقه 17، از ساعات اولیه صبح به رکابزنی در سطح محدوده پرداخت و با همراهی رییس آموزش و پرورش، وضعیت مدارس منطقه را بررسی کرد.

شهردار منطقه 17در این رکابزنی با اعلام خبر پیوستن دانش آموزان به کمپین های محیط زیستی گفت: با برنامه ریزی مدیریت شهری، اقدام لازم برای تهیه و توزیع دوچرخه های شهری در بین دانش آموزان صورت گرفته و پیست دوچرخه سواری نیز در ضلع جنوبی منطقه راه اندازی شده و با آغاز سال تحصیلی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت و دانش آموزان می توانند با استفاده از این دوچرخه ها، در این پیست برای تمام طول سال رکاب بزنند.

کلهری دانش آموزان را در حفاظت از محیط زیست تاثیرگذار خواند و افزود: فرهنگ سازی برای حفاظت از محیط زیست، کاهش آلودگی هوا و مسئولیت پذیری شهروندی باید از سنین کودکی و در دوران مدرسه آغاز شود. برای همین امر دانش آموزان به عنوان نخستین گروه برای ترویج این فرهنگ در منطقه 17 انتخاب شدند و در آغاز سال تحصیلی، تعداد یکصد دوچرخه در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت تا پایان سال تحصیلی مسیرهای خانه تا مدرسه را رکاب بزنند.

شهردار منطقه 17 بسط و گسترش فرهنگ سه شنبه های بدون خودرو را خواستار شد و تصریح کرد: اگر فرهنگ استفاده از دوچرخه در تمامی شهر جاری شود و امکانات و زیرساختهای لازم برای استفاده از دوچرخه فراهم شود، می توان امید داشت که با تلاش مضاعف دانش آموزان و همه طرفداران محیط زیست، آلودگی هوا در زمستان امسال به میزان قابل توجهی کاهش یابد.


تقدیر مدیر آموزش و پرورش از اجرای طرح نوآورانه  از خانه تا مدرسه با دوچرخه

مهدی نیکبخت رییس آموزش و پرورش منطقه 17 در جریان رکابزنی صبحگاهی با محمودکلهری شهردار این منطقه، ضمن تقدیر از اقدامات اجرایی صورت گرفته برای استقبال از مهر، از اجرای طرح « از خانه تا مدرسه با دوچرخه » تقدیر کرد.

نیکبخت در بازدید میدانی از مدارس سطح محدوده که در رکابزنی صبحگاهی روی داد گفت: شهرداری برای استقبال از مهر اقدام به زیباسازی جداره و دیوارهای مدارس و تعمیر سرویس های بهداشتی مدارس کرده که می تواند سهم بسزایی در آرام سازی محیط مدرسه و افزایش نشاط دانش آموزان داشته باشد.

رییس اداره آموزش و پرورش منطقه 17 با تقدیر از اجرای طرح نوآورانه اهدای دوچرخه گفت: دانش آموزان بهترین قشر برای فرهنگسازی هستند و اقدام شهرداری منطقه 17 در طراحی و اجرای طرح نوآورانه « از خانه تا مدرسه با دوچرخه » قابل تقدیر بوده و به کاهش آلودگی هوا، حفظ سلامت دانش آموزان و حفاظت از محیط زیست منجر خواهد شد.

انعقاد تفاهم نامه اجرای طرح از خانه تا مدرسه با دوچرخه

تفاهم نامه واگذاری یکصد دستگاه دوچرخه به دانش آموزان مابین شهرداری منطقه 17 و اداره آموزش و پرورش منطقه 17 منعقد شد.

در پی امضای این تفاهم نامه، یکصد دستگاه دوچرخه شهری برای استفاده دانش آموزان توسط مدیریت شهری تهیه شده و جهت توزیع در اختیار اداره آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت تا با آغاز سال تحصیلی دانش آموزان در سطح منطقه رکاب بزنند.

این دوچرخه ها به دلیل رعایت مسائل ایمنی در فاز نخست به دانش آموزان دبیرستانی تحویل داده می شود تا پس از اخد تاییدیه های بیمه مورد استفاده قرار گیرد.
دبیرستان ابوریحان بیرونی در خیابان قزوین در محله امام زاده حسن(ع) پایلوت اجرای این طرح است تا دانش آموزان در محدوده محلات محل سکونتشان مسیر خانه تا مدرسه را کاب بزنند.

گفتنی ست این دوچرخه ها در آیین آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان واجد شرایط تحویل خواهد شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد