× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اگر همه دستگاه‌ها وظایف خودشان را به خوبی انجام دهند امیدواریم تا دو سال آینده به طور کل بوی نامطبوع جنوب تهران ریشه‌کن شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، عیسی کلانتری در آئین افتتاح تصفیه‌خانه شرکت پاندا میهن اسلامشهر […]

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اگر همه دستگاه‌ها وظایف خودشان را به خوبی انجام دهند امیدواریم تا دو سال آینده به طور کل بوی نامطبوع جنوب تهران ریشه‌کن شود.
به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، عیسی کلانتری در آئین افتتاح تصفیه‌خانه شرکت پاندا میهن اسلامشهر با تأکید بر رفع معضل بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام(ره) تا پایان دولت دوازدهم اظهار داشت: این معضل علاوه بر آزا و اذیت مردم سبب هدررفت منابع نیز می‌شود.
کلانتری با تأکید بر نظر مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور برای رفع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام(ره) تصریح کرد: بوی نامطبوع محور جنوب تهران به ویژه در محور اتوبان قم باید جمع‌آوری شود و طبق بررسی‌های صورت گرفته بیش از یکصد نقطه آلوده‌کننده هوای جنوب تهران از جمله فاضلاب‌های شهرهای اطراف، فاضلاب‌های کارخانجات،کشتارگاه‌ها، دامداری‌ها و مراکز جمع‌آوری پسماند سبب شده که این بوی بد مردم و مسافران را آزار دهد.
وی ادامه داد: ما هنوز به حقوق شهروندی عادت نکرده‌ایم مردم مالیات می‌دهند و در قبال پرداخت مالیات باید به عنوان دولت به آن‌ها سرویس داده شود و این برخلاف حقوق شهروندی و قانون اساسی است که چون در این منطقه واحدهای تولیدی بسیاری وجود دارد و زباله جمع می‌شود مردم ناگزیر به استنشاق این بو باشند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: باید حقوق مردم این منطقه که سال‌ها مطالبه هوای پاک را از ما دارند ظرف ۲ تا ۳ سال آینده به آنان برگردانیم.
کلانتری افزود: شهرداری تهران حق ندارد در ارزان‌ترین جای ممکن زباله‌های شهر را دپو کند و این ظلمی است که به مردم می‌شود، هوای پاکیزه حق مسلم مردم است و باید این حق هر چه سریع‌تر به آنان برگردانده شود.
وی با تأکید بر مدیریت معضل فاضلاب توسط شرکت آب و فاضلاب خاطرنشان کرد: مسائل زیست‌محیطی و آب و هوای پاک کمترین حق مردم است و ما موظف هستیم که شهرها را برای سکونت مردم قابل زیست کنیم و اگر هم تا به حال اقدامی در این راستا صورت نگرفته از مردم پوزش می‌خواهیم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه هوای پاک جز حقوق مسلم شهروندی مردم است گفت: جنوب تهران تقریبا از بعد زیست محیطی شرایط مطلوبی را در گذشته نداشت، آلودگی‌های مختلف در جنوب شهر تهران فراوان بود، فاضلاب‌ها، پساب‌ها، پسماندها همه این ها زندگی مردم را تا حد زیادی آزرده کرده بود.
وی با بیان اینکه ضرب‌العجل جمع‌آوری بوی نامطبوی مسیر فرودگاه امام(ره) از سال گذشته آغاز شده تأکید کرد: استانداری تهران و همه دستگاه‌های دولتی یک سال است که به صورت جدی برای مبارزه با مراکز بوی بد و جمع‌آوری مراکز آلاینده ورود پیدا کرده‌اند، برخی واحدها مانند دامداری‌ها باید منتقل شوند که در حال انتقال هستند کارخانجات آلوده‌ کننده مربوط به لبنیات نیز در حال احداث تصفیه خانه فاضلاب هستند ولی متاسفانه آب‌های تصفیه شده آنها دوباره وارد نهرها شده و دوباره آلوده می‌شوند که وزارت نیرو و شرکت آب منطقه‌ای باید اینها را سامان دهند.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد