× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

استاندار تهران گفت: در استان حدود ۷۹۷۲ صندوق اخذ رای وجود دارد که از این تعداد ۴۵۰۰ صندوق در شهر تهران مستقر است

به گزارش پایگاه خبری ثمره نیوز، علیرضا فخاری استاندار تهران در جلسه ستاد انتخابات استان، مردم را عنصر اصلی تشکیل و هدایت کننده انتخابات دانست و با تاکید بر اینکه مردم سرمایه های اجتماعی این نظام هستند، اظهار داشت: نیل به اهداف مقدس و مهمی که نظام اسلامی برای ایجاد یک بستر مناسب توام با آرامش به دنبال آن است به چگونگی تعامل، همراهی، هماهنگی و بهره برداری از جریانات مردمی و به چگونگی سیاست ها و نوع اعمال آنها توسط ما بستگی دارد.

وی مردم را ثروت و سرمایه غیرقابل انکار که در  طول انقلاب همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و امام راحل (ره) بوده، دانست و با لزوم مغتنم شمردن این سرمایه های اجتماعی، بر حفظ و تداوم این همراهی تاکید کرد.

استاندار تهران افزود: اگر نظامات مختلف دنیا را بررسی کنیم ،خواهیم دید که بسیاری از کشورها قدرت را به صورت غیر مستقیم نسبت به رای مردم در دست دارند، اما در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، سرنوشت کشور مستقیما به وسیله مردم و به دست مردم مشخص می شود و حتی حفظ و بقای جایگاه و مقام رفیع رهبری هم بر پایه انتخاب مردم استوار است.

فخاری در ادامه با بیان اینکه همه ما مکلف هستیم به عنوان دست اندرکاران امر اداره جغرافیای سیاسی کشور به موضوعات مردم  توجه داشته باشیم، بیان کرد: این مسائل در طول دوران خدمت ما باید آثار وضعی خود را نشان دهد، چرا که حیات سیاسی ما بستگی به این سرمایه اجتماعی دارد، نمی‌شود زمانی که به حضور مردم نیاز داریم این مسائل را پر رنگ جلوه داده و زمانی که از آن دوران گذر کردیم مردم را فراموش کنیم.

وی تعامل و تکثر در ارتباط با مردم و خدمت و پاسخگویی شبانه روزی را از ویژگی ها و الزامات مسئولین در نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و با بیان اینکه یکی از عوامل مهم در این راستا بهره گیری از عوامل اعتمادزا می‌باشد، پرهیز از اقوال، رفتارها و  کنش های مختلفی که سبب ایجاد بی اعتمادی مردم می شود را امری ضروری دانست و گفت: نباید اجازه دهید دروغ و دروغ گویی ترویج پیدا کند.

استاندار تهران صداقت، شفافیت و دوری از تکلف را یکی از راه های جلب اعتماد مردم خواند و افزود: لازم نیست از کارهای نشدنی به مردم حرف بزنیم که بعد علاوه بر هزینه انجام نشدن، عواقب بی اعتمادی هم به آن اضافه و در نهایت سبب ریزش اعتماد عمومی مردم شود.

فخاری با بیان اینکه باید ابزارهای لازم برای جلب اعتماد مردم پیدا کرد، مشارکت دادن در موضوعات مختلف و  تصیم گیری ها در اداره یک شهرستان توسط مردم را از عوامل اعتماد ساز دانست و خطاب به فرماندارن حاضر در جلسه گفت: باید به دنبال  کسب رضایت عام مردم یعنی تمرکز بر جریانات اثرگذار عام که مردم آثار وضعی بلندمدت و توام با نفوذ و استمرار را مشاهده می‌کنند، به در پروژه های عمرانی باشید.

وی با اشاره به اهمیت پاسخ گویی به شبهات و سوالات تاکید کرد: برای انتخابات و حداکثرسازی مشارکت باید تحرک داشت، باید به سمت ایجاد یک فضای پر شور انتخاباتی حرکت کنیم، باید به سمتی برویم که مردم برای دستیابی به آنچه تقاضا دارند به صحنه بیایند.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه ذات انقلاب ما حضور مردم است، به برگزاری جلسات با احزاب و گروه های مختلف با دیدگاه های مختلف  اشاره کرد و گفت: برخی گمان می‌کنند تمرکز دولت بر روی طیف خاصی است در حالی که واقعیت این نیست.

فخاری با اشاره به افزایش تعداد ثبت نام کنندگان در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در استان حدود ۷۹۷۲ صندوق اخذ رای وجود دارد که از این تعداد ۴۵۰۰ صندوق در شهر تهران مستقر است و این به معنی بالا بودن میزان داوطبان و شرکت کنندگان در انتخابات و حجم بالای کار ما می باشد.

وی هدف از برگزاری این جلسات را همگرایی، همراهی و تبادل نظر در خصوص چگونگی تامین تسهیلات برای حضور مردم در صندوق های اخذ رای و تصمیم گیری برای آینده خود عنوان کرد.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه